Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj uzun süre nasıl sağlarız?

Kalıcı makyaj yaptırmanın inceliği nedir, nasıl yapılır. Makyajda önem gereken ayrıntılar nelerdir? Kalıcı kaş ve göz makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj her kadın için önemli bir noktadır. Küçük püf noktaları ile gün boyunca nasıl sağlarız sorusun yanıtını makalemizde sizler için hazırladık.

Kalıcı makyaj nedir nasıl uygulanır?

Makyaj incelik isteyen ayrıntılarla cildimize en uygun renk tonlamalarını ifade eden kişisel bakımda uygulamadır. Makyaj bir alışkanlık olmakla birlikte türlü türlü renk çeşitliliğiyle ve yeni renk trendlerini ilgiyle takip edip kişisel çizgilerimizi geliştirmek konusunda ilgi isteyen bir bakım anlayışıdır.

Kalıcı makyaj uzun süre nasıl sağlarız?

Makyaja başlamadan önce yüz hatlarınızı, cilt tipinizi bilmelisiniz. Yüz hatları ışık ve gölge yansımalarını yakalamanız konusunda yardımcı bilgileri anlamanızı sağlar yeni trendleri takip ettiğinizde yüz tipinize uygun olan renkleri daha iyi bilmeni sağlar. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler makyajında pembe renkleri daha özgür kullanabilirler. Çenesi ve yüz   hatlar keskin ve kare şekline bir yüze sahipseniz göz makyajınızı vurgulayan koyu renk payetlerini kullanarak bir makyajı oluşturmakta daha çarpıcı olacaktır. Kaş ve kirpik vurgusunu daha çok dikkat çekerek ifade edeceksiniz veya ince yüz hatlarına sahipseniz simetriyi fazla vurgulamadan enerjik ve sade bir makyaj ile güne başlayacaksınız.

Makyajın kalıcı olması için ne yapılmalı?

Makyajın kalıcı olması için ne yapılmalı?
Makyajın kalıcı olması için ne yapılmalı?

Cilt tipinizi önemsemelisiniz hangi renk tonlamalarının kullandığınız ürünleri seçme konusu da tercih çeşitliliği geliştireceksiniz. Bu konuda üretilmiş olan cilt tipinizin renk pigmentlerini besleyici serum maskeleriyle makyaj öncesi cildinizin nefes almasını sağlamalısınız. Su bazlı serum maskaralarla kaç ve kirpik serumuyla besleyiciler temin ederek doğallığını koruyabilirsiniz.

Makyajda kullanılan fondoten, pudra ve allık makyajınızın tamamlayıcını oluşturur. Cilt tipinize uygun seçim yapmakta özen göstermeliyiz. Pudya kullanmak özellikle yaz aylarında ciltte makyajınızın kalıcılığını sağlamayabilir ve bu yüzden daha çok nemlendirici özelliklere sahip olan fırça ile kullanılan sıvı fondoten kullanmak önemlidir. Allık yüze renk katan tamamlayıcılardır. Cilt renginize uygun seçimler yapmak ve giyiminizde uygun farklı renk tonlamaları denemeniz dikkat gerektiren uygulamalardır.

Kalıcı makyaj evde nasıl yapılır

Makyajınız için gerekli olan göz farları, maskara ve likit düzenleyicilerle ortaya çıkardıktan sonra yeterli ölçüde makyaj koruyucunuzu kullanıp kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj da renk yaz aylarında yüze canlılık veren açık renk uygulamaları ve toz göz farları kullanmak pembe, açık mavi, açık yeşil, sarı makyajınızı canlı tutar. Metalik renkler çarpıcı bir etki yaratır. Kış aylarında yaptığınız makyaj koyu  renk tonlamaları  ve farklı gölgelemeleri kullanmak için bir kaç deneme yapmak en uygun gölgeleme ve aydınlatma yöntemleriyle istenilen görselliği yakalamak önemlidir. Özellikle kaş ve göz kalemlerinin vurgulayıcı bir çizgiyle ifade edilebilmesi gereklidir.

Makyaj için harcayacağınız süre en önemli sorudur. El çabukluğunu yakalamak hiç zor değildir. İyi kaliteli bir makyaj için ortalama 20-30 dk lık bir süre yeterlidir. Ayrıntıları önemsemek istemiyorsanız veya el çabukluğu kazanırsanız kısa bir sürede makyajınızı tamamlarsınız.

Ayrıca sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz makyaj ile ilgili makalelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj uzun süre nasıl sağlarız?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası