Yok gibi makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj sırları

Son zamanlarda en trend makyajlarından olan yok gibi makyaj, yani doğal makyajın nasıl yapıldığını size bu yazımızda anlattık.

Kadınların vazgeçemediği en önemli güzellik sırrı olan makyaj yapmanın son zamanların en trend halini sizler için araştırdık. Yok gibi makyaj yani doğal makyajın püf noktalarını teker teker anlattık.

Bayanların makyaj yapmak isteyip fakat makyajlı görünmek istememesi durumunda çok hafif bir uygulama ile makyaj yokmuş gibi görünmek çok kolay olacak. Anlatacağımız yok gibi makyaj yöntemi ile gayet doğal sanki yüzünüzde makyaj yokmuş gibi bir görünüme sahip olacaksınız.

Çok pratik bir şekilde cildimize kolayca uygulayabileceğimiz makyaj uygulamamızı adım adım anlatarak sizi yüzünüzde makyaj yokmuş gibi bir görünüme kavuşturacağız.

Yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları

Yok gibi makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj sırları
Yok gibi makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj sırları

Makyajın olmazsa olmazı Baz

Makyaja başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlayın.  Makyajın yüzünüzde kolayca tutunmasını sağlamak için makyajın olmazsa olmazları bazları kullanıyoruz. Cilt yapınız kuruysa, nemlendirici bir baz sürmekle işe başlayın.

Kadife kadar narin Fondeten

Yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları

İlk olarak makyajımıza her zaman olduğu gibi fondötenimiz ile başlıyoruz. Fondötenimizi hafif nemlendirdiğimiz fırça ile cildimize uyguluyoruz. Fondötenimizi cildimize uyguladıktan sonra sıra gözaltı kapatma işlemimize geldi. Gözaltı kapatıcımızı gözümüzün alt kısmına sürdükten sonra pamuk yardımıyla gözaltımızı uygulayarak gözaltı makyajımızın da sonuna geliyoruz.

Doğal makyaj nasıl yapılır? Makyajınız yok gibi görünsün!

Doğal makyaj nasıl yapılır? Makyajınız yok gibi görünsün!

Cildinizin tonunu dengeleyin Far uygulayın

Şimdi sıra far uygulamasına geçiyoruz, göz kapağımıza çok doğal tonlarda krem far uyguluyoruz.

Krem far uygulamamızı elimiz yardımıyla bitirdikten sonra makyajımızın sonlarına geliyoruz. Yokmuş gibi görünen makyajımızda fazla kozmetik ürünü kullanmadığımız için son aşamalara yaklaşmaktayız.

Tek kat Maskara uygulayın

Sıra maskaramızı uygulamaya geçiyoruz. Çok hafif bir şekilde kirpiklerimizin uç kısımlarına uygulayacağımız maskara sayesinde gözümüz doğal görünümünü kaybetmeyecek. Maskaramızı da çok hafif bir şekilde uyguladıktan sonra allık işlemine geçebiliriz.

Sizin renginizi yansıtın Allık uygulayın

Bu tarz makyajlarda kullanmamız gereken kendinden ışıltılı bir allık ile yanaklarınıza çok hafif bir pembemsi renk katabilirsiniz. Cildimize uyguladığımız bu allık sayesinde gayet doğal ve ışıltılı bir görünüme sahip olduktan sonra makyajımızın son aşaması olan dudak makyajına geçiyoruz. Rujumuzu çok hafif pembemsi bir renk seçerek dudağımıza uyguluyoruz. Dudak makyajını da tamamladıktan sonra makyaj işlemimizi bitiriyoruz. Yok gibi makyaj görünen bir makyaja sahip olmak isteyen okurlarımız anlattığımız bu uygulama ile diledikleri doğal görünüme rahatlıkla kavuşabilirler.

Yok gibi makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj sırları
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası