Uzun ve kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

Uzun ve kıvırcık saçlarınız varsa, kıvırcık saç bakımı için saçlarınıza diğer kadınlardan daha fazla zaman ayırmak zorundasınız.

Görüntüsünün güzelliğine ve görkemine karşın, kıvırcık saçlar bakımı ve kullanımı daha zor olan saçlardır. Kıvırcık saç bakımı her zaman zordur. İnatçı kıvırcıklar kolay dağılır, kurur ve birbirine düğümlenerek, zaman zaman saç kırıklarına ve saçların çatlamasına neden olurlar. Bir de uzatıyorsanız, işiniz daha da zor demektir. Önerilerimize kulak verin; hayatınız biraz daha kolaylaşabilir…

Kıvırcık saçlı herkes bunu duymuştur: “Saçın çok güzel, keşke kıvırcık saçlarım olsaydı !” Bir iltifat olması gerekiyordu, ancak kıvırcık kızlar, kıvırcık saçlı bir gün geçirmenin göründüğünden çok daha zor olduğunu bilirler. Bukleler tahmin edilemez , asi ve kontrol edilmesi zor olabilir ve vahşi buklelerinizin muhtemelen kıskanılacak kadar az hissettiği günler vardır.

Kıvırcık saçlarınız varsa, ona bakmanın biraz zor olabileceğini zaten biliyorsunuz. Düz ve dalgalı saç tiplerinden farklı olarak, kıvırcık saçlar genellikle kendi benzersiz zorlukları ile birlikte gelir, bunların arasında kırılma, elektriklenme ve kuruluk olasılığı artar. 3A veya 3C bukleleriniz olsun, o zaman, kabarık, kıvrımsız, tanımlanmış bukleler arayışınızda muhtemelen bu endişelerden en az bir veya ikisiyle karşılaşmışsınızdır. Hey, mücadele gerçek – anlıyoruz. Bu nedenle, en yaygın kıvırcık saç hatalarını ve buklelerinizin pürüzsüz, parlak ve sağlam kalmasına yardımcı olmak için bunlardan kaçınmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Yıkama Öncesi Bakım

Saçınızın nemi tutması için zeytinyağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağı gibi yağlarla maske yapın ve yıkama öncesi bir süre bekletin. Yıkama sırasında ve sonrasında, saçınızın düğümlenmediğini, parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz.

Kıvırcık saç bakımı için en önemli faktör temizleme

Kullandığınız şampuanları seçerken, üzerini mutlaka okuyun. Doğal maddeler içermesine dikkat edin. Sülfat veya paraben içermeyen ürünleri arayın. Saçınızı kurutmayan bir şampuan kullandığınızdan emin olun. Ve iyi durulayın.

Saçınızı ne sıklıkla yıkayacağınız tamamen size bağlı ve tipik olarak bir dizi faktöre bağlı olsa da – kafa derisi nemi, sebum üretimi, egzersiz programı – kıvırcık saç tiplerinin şampuanı minimumda tutması önerilir. Başka bir deyişle, muhtemelen her gün saçınızı şampuanlamaktan kaçınmalısınız. Dokulu saçların sağlıklı kalması için doğal yağlara ihtiyacı vardır ve çok sık şampuanlanırsa kuruyarak hasara ve kırılmaya neden olabilir. En iyi sonuçlar için haftada bir veya iki kez temizlemeyi deneyin.

Besleyici Kremler

Saçınız ıslakken besleyici krem uygulayın. Saçınızın uçlarından başlayarak yedirdiğiniz kremi saç diplerinize kadar götürün. En az haftada bir kez yıkama sonrası besleyici krem sürmeyi unutmayın.

Bonus ipucu : Bukleleriniz üstte düzse, saçınızı baş aşağı durulamayı deneyin. Saçınızı başınızın arkasına gelecek şekilde durulamak buklelerinizi düzleştirebilir ve hacim kaybetmelerine neden olabilir.

Kıvırcık saçları şekillendirmek için en iyi saç ipuçları

Tarama ve Düzleştirme

Temiz ve beslenmiş saçınızı itinayla tarayın. Uzun ve kıvırcık saçlar için bu aşama biraz zaman alacaktır. Ancak özenle tarar ve şekillendirirseniz, kırılma, çatlama ve saç zedelenmelerinin önünü almış olursunuz. Saçlarınız çok düğümlenmiş haldeyse, düğüm açma işine uçlardan başlayın, diplere doğru gidin.

Kıvırcık saç bakımı için saçlarınızı nemlendirin

Temiz, kurumuş ve taranmış saçınızı uzun süre kullanabilmek ve sağlıklı tutmak için saç nemlendirici ürünlerden faydalanın. Çok az miktarda avucunuza yedireceğiniz argan yağı ya da hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün. Gün boyu yumuşak ve sağlıklı bir nemlilikte kalacaktır.

Uçlarını Aldırın

Uzun saçlarınıza kıyamıyor olsanız bile en az iki-üç ayda bir kırıklarını aldırın. Saç kırıkları ve çatalları, tüm bakım çabalarına rağmen oluşabilir. Bunları zaman geçirmeden aldırmak saç sağlığı için çok önemlidir. Saç kesimi için de mutlaka makas kullanıldığından emin olun.

Uyurken Saçınızı Korumamak

Biraz yüksek bakım gibi görünebilir, ancak uyurken saçınızı korumak aslında dokulu saçınıza bakmanın çok önemli bir adımıdır. Çarşaflarınız ne kadar pahalı olursa olsun, pamuklu kumaşları hassas iplikleriniz için hala çok sert. Pamuk ayrıca siz uyurken saçınızın doğal yağlarını emer ve saç tellerinizin nemini tüketir. Bununla mücadele etmek için saçınızı ipek bir fularla sarmayı veya ipek bir yastık kılıfı üzerinde uyumayı deneyin; bu, kıvrılma şeklinizi korumanıza ve gece boyunca maruz kaldıkları sürtünme miktarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Sabah gelin bukleleriniz pürüzsüz, parlak ve hayat dolu olacak!

1. Saçınızı daima aşağıdan yukarıya doğru tarayın.

2. Ayrık uçları önlemek için düzenli kırpmalar yapın.

3. Bukleleri tanımlamak ve nemlendirmek için ürün “kokteyl düzenleme” yi kullanın.

4. Rejiminize bir kondisyonlama tedavisi ekleyin.

5. Bukleleri gece boyunca belirgin tutmak için “ananas numarasını” deneyin.

6. Kıvrılma düzeninizi eşitlemek ve daha fazla gövde eklemek için bir difüzör kullanın.

7. Bukleleri bir saç maşası veya değnekle tazeleyin.

Sağlıklı saçlar için tüyolar! Parlak saç için bakım nasıl yapılır?

Yıpranmış Saçlar İçin Kadınlarda Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal saç düzleştirme evde nasıl yapılır?

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası