Etkileyici makyaj teknikleri nasıl uygulanır?

Etkin makyaj teknikleri doğru uygulandığında gösterişli bir göz makyajı, dudak makyajı ve cilt makyajını siz de kolayca yapabilirsiniz. Makalemizde makyajın püf noktalarını sizler için araştırdık.

Makyaj her bayan tarafından kendini daha güzel hissedebilmek ya da çekici olmak için yapılmakta olup doğru şekilde yapılması estetik açıdan oldukça önemlidir. Etkileyici makyaj teknikleri ile ciltteki bazı kusurları kapatarak, gereken yerleri ön plana çıkarıldığında daha doğal ve hoş bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca kullanılacak ürünlerin cilt tonuna ve tipine uygunluğuna da dikkat edilmesi görünüm açısından önemlidir.

Etkileyici makyaj teknikleri nasıl uygulanır?

Etkileyici Makyaj teknikleri bilinerek uygulandığında çok daha doğal bir görünüm kazandırmakta olup makyaj yapmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle cildin temiz ve bakımlı olması, yapılacak makyajın daha etkili olması ve hoş gözükmesi için önemlidir. Bu nedenle cildin önce temizlenmesi daha sonra da tonik ile sıkılaştırılması önerilmektedir. Bu şekilde gözenekler sıkılaşacağı için siyah nokta oluşumu da engellenmiş olmaktadır.

Etkileyici makyaj nasıl yapılır?

Cilt tonik ile nemlendirildikten sonra nemli bir sünger yardımı ile cilt tonuna uygun bir fondöten uygulaması yapılmalıdır. Doğru bir fondöten uygulaması gün ışığında ya da gece makyajı için aydınlatılmış bir ortamda yapılmalıdır. Fondöten üzerine uygulanacak pudra belirli belirsiz şeffaf duracak şekilde seçilmelidir.

Makyaj uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri de göz makyajıdır. Güzel bir göz makyajı kişiyi çok etkileyici gösterebilmekte iken yanlış renk seçimleri ve uygulamalar ile yapılan göz makyajı ise doğallıktan uzaklaştırmaktadır.

Etkileyici makyaj nasıl uygulanır?

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki, göz rengi ile aynı renkte far kullanılmaması gerekmektedir. Bu konuda özellikle de renkli gözlü olanların daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Göz makyajı için toz far uygulaması daha kalıcı olması yönünden tavsiye edilmektedir. Göz makyajı uygulamasında eğer gözler büyük gösterilmek istenirse göz kalemi kirpik dibinden göz ucuna doğru biraz taşırılmalıdır. Eğer tam tersi olarak gözler küçük gösterilmek istenirse kirpik diplerine ince bir çizgi şeklinde kalem çekilmesi yeterlidir.

Etkileyici makyajın püf noktaları

Makyaj uygulamasının gösterişli ve dikkat çekici olması için en önemli noktalar gözler ve dudaklar için yapılan uygulamalardır.

Göz makyajı

Etkileyici makyaj teknikleri nasıl uygulanır?
Göz makyajı

Göz makyajı için kalem ve far uygulamasından sonra en önemli nokta kirpiklere yapılan maskara uygulamasıdır. Maskara doğru ve düzgün bir şekilde uygulandığında gözleri oldukça ön plana çıkarabilmektedir. Özellikle de siyah ve koyu bir maskara ile gözler daha büyük ve koyu gösterilebilmektedir.

Dudak makyajı

Dudak makyajı ise bayanların vazgeçilmezlerinden olup doğru ruj seçimi konusunda oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Dudakları dolgun olan kişiler daha koyu tonda rujları rahatlıkla kullanabilirken, ince dudaklı kişiler ise açık renk tonlarında rujları tercih etmesi hoş bir görünüm için önemlidir.

Cilt makyajı

Son olarak da cilt makyajı için bahsedeceğimiz allık uygulaması ile etkin ve güzel bir makyajın tüm inceliklerini anlatalım. Yumuşak ve uzun tüylü fırçalar ile elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye uygulanan allık cilt tonuna göre farklı renklerde bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğallıktan uzaklaşmamak için aşırı yoğun bir allık kullanımından kaçınılması gerektiğidir.

Gece makyajı

Gece makyajı için kullanılan allık gündüz makyajına göre daha koyu renklerde tercih edilebilmektedir.

Tüm bu etkileyici makyaj teknikleri dikkat edildiğinde son derece gösterişli ve etkileyici bir makyaj uygulaması yapabilmek de mümkündür.

Etkileyici makyaj teknikleri nasıl uygulanır?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası