5 dakikada kalıcı makyaj yapmanın püf noktaları

Pek çok kadın makyajsız bir şekilde dışarı çıkmazken genelde makyaj yapma süreleri oldukça uzundur. 5 dakikada kalıcı makyaj ile bu süreyi kısaltarak daha iyi bir görünüm kazanmayı da sağlamanın yolları elbette ki vardır.

Önemli ve doğru tüyolar ile hızlı makyaj yaparken kalıcı etkisiyle de gününü kurtarmak isteyen kadınların güzelliğini yansıtmaları için küçük tüyolar yön göstermektedir. Kalıcı makyaj yapan kadınların kısıtlı bir zamanda hayat kurtarıcı bir el çabukluğundan ziyade doğru tekniklere ihtiyacı vardır. Bu nedenle bu teknikler ile hızlı, doğru ve etkileyici bir makyaj asla zor değildir.

Kalıcı makyaj için önce cildinizi temizleyin

Kalıcı makyaj için önce cildinizi temizleyin
Kalıcı makyaj için önce cildinizi temizleyin

Çok kısıtlı bir zamanınız da olsa mutlaka iki dakikanızı cildinizin temizliğine ayırmalısınız. Kalıcı ve etkileyici bir makyajın en önemli temeli olan cilt temizliği sağlıklı ve canlı bir cilt için de önemlidir. Cilt tipinize uygun bir cilt temizleyici jel ile cildinizi yıkadıktan sonra hemen bir nemlendirici uygulayarak yüzünüzün bunu sindirmesini sağlamalısınız. Bu iki dakikalık işlem dahi 5 dakikada kalıcı makyaj için cildinizi hazırlayacak ve rutin olarak günlük yüz bakımınızı destekleyecektir.

Yüzünüzü hızlıca renklendirin

Yüzünüzü hızlıca renklendirin
Yüzünüzü hızlıca renklendirin

Makyaj yaparken cildinizin temiz olmasını sağlamanız ve nemlendirmenizden sonra sıra renklendirme aşamasındadır. Seçtiğiniz bir BB kremi yüzünüzün belli noktalarına sürerek parmaklar uçlarınız ile hızlıca dağıttıktan sonra en fazla 20 saniyeniz gitmiş olacaktır. Yüzünüzdeki renk eşitsizlikleri, lekeler veya sivilce izlerini bu şekilde hızlıca kapatarak makyajınızın fonunu da oluşturmuş olacaksınız. Hemen ardından bir göz altı kapatıcısı ile hızlıca göz altlarınıza ve varsa sivilcelerinizin üzerine uygulayarak hemen bir dudak parlatıcısı veya ruju dudaklarınıza uygulamalısınız.

Vurucu ve çarpıcı küçük hamleler yapın

Vurucu ve çarpıcı küçük hamleler yapın
Vurucu ve çarpıcı küçük hamleler yapın

Makyaj yaparken bu noktada cildinizin artık renklendiği ve makyajınızın sona erdiğini göreceksiniz. Son bir dakikanızı da bu noktada vurucu ve çarpıcı hamleler ile değerlendirerek makyajınızı daha kalıcı ve etkileyici kılabilirsiniz. Gözlerinize renk verebilir veya cildinizi biraz daha renklendirebilirsiniz. Buna karar  verdikten sonra dilerseniz hemen bir göz kalemi ve bir kalem far uygulaması ile buğulu bakışlara sahip olmanız oldukça kolaydır. Kirpik diplerinize uyguladığınız göz kaleminizi kalem far ile de göz kapaklarınızı renklendirdikten sonra dilerseniz hemen yanaklarınıza birer cm şeklinde ruj sürüp ardından eliniz ile veya bir fırça ile dağıtarak yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi renklendirebilirsiniz. Böylelikle kalıcı makyajı yaparken hem etkileyici bir tarza sahip olabilir hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Kalıcı makyaj adımlarını uygulayarak tüm işlemleri bitirdikten sonra dilerseniz makyaj sabitleyici spreylerden birer fıs burun ve yanak kenarlarınıza doğru uygulayarak kalıcılığı daha da destekleyebilirsiniz. Kalıcı makyaj etkisini hem günlük yaşamında hem de sosyal yaşamında hisseden en özel kadınların stilinin kaynağı makyajın doğal ama etkileyici bir stilde olmasıdır. Uzun süreler makyaj yapmanın güzel makyaj yapmak olduğunu düşünmek yanlıştır. Çok daha kısa sürelerde çok daha iyi ve güzel makyaj yapabilmekte mümkündür.

Bu nedenle 5 dakikada makyajın hilelerini öğrenerek hızlıca uygulayabilen kadınların zamanla kendini daha da geliştirerek eyeliner, allık ve pudra uygulama adımlarını da bu süreye eklemeleri zaten mümkündür. Ancak belirli adımlar ile dahi etkileyici ve kalıcı bir makyaj mümkündür.

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası