Beyaz lahana kürü maydanoz elma limon kürü 6 Detoks tarifi

Lahana suyu, kilo vermeye yardımcı olmak için mükemmel bir ev ilacıdır . Beyaz lahana kürü, çünkü bağırsak fonksiyonunu iyileştirir, çünkü doğal bir müshildir ve vücudu detoksifiye ederek kilo vermeyi destekleyen özelliklere sahiptir.

Basit ama lezzetli bir meyve suyu hazırlamak için önce bir lahana yaprağını yıkamalı ve tüm kalıntıları gidermelisiniz. Ardından aşağıdaki tariflerden birini uygulayın:

Bitkisel ürünlere yönelik talep günümüzde hızla artıyor. Fakat insanın her gün birbirinden farklı bilgilerle karşılaşınca zihni karışıyor. Haddi zatında piyasada, zayıflama kürü adına verilen, bir sürü kilo verdiren hap ve ilaç çeşitlerinden geçilmiyor. Bu sebeple konunun uzmanlarına kulak vermek de fayda var.

Beyaz lahana kürü

1. Lahana ve limon suyu

Limon, lahana suyuna eklemek ve kilo verme etkisini artırmak için mükemmel bir seçimdir. Bunun nedeni, limonun aşırı yağları ortadan kaldırmaya yardımcı olan ve açlık hissini azaltan ve böylece aşırı gıda tüketiminden kaçınan detoksifiye edici özelliklere sahip olmasıdır.

Karıştırıcıda 1 yaprak lahana ile 2 limon suyunu karıştırın, daha fazla idrar söktürücü özellik kazandırın ve kanı daha alkali yapın. Hazırlandıktan hemen sonra, tercihen süzmeden ve şeker eklemeden iç.

Beyaz lahana maydanoz limon kürü tarifi

Yapılan zayıflama kürü programından önce dikkat edilmesi gereken konular şunlardır. Bu kür için hazırlanacak malzemeler, iri yeşil sarımsı lahana, taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur. Lahanaları ve maydanozları temiz yerlerden taze almak tercih edilmelidir. Sera lahanalarını (çok fazla büyük ve beyaz) kullanmamalısınız, maksada uygun değildir. Maydanozlar taze, bozulmamış ve de küçük yapraklı olmalıdır. İri yapraklı maydanozlar tercih edilmemelidir. Bu zayıflama kürünü uygularken tokluk duygusu da çabuk bir biçimde gelişir. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile birlikte kullanılmasının bir başka sebebi de beden sağlığının ne kadar güçleniyor olduğunu göstermektedir. Böylece istenilen neticenin elde edilmesiyle psikolojik olarak da lüzumsuz yemek yeme hissi de otomatikman hafifleyecektir.

2. Lahana, limon ve zencefil suyu

Lahana suyuna portakal eklemek ve aynı zamanda lahananın acı tadını azaltmak kilo vermeyi hızlandırmanın harika bir yoludur çünkü portakal tokluk hissini arttırır ve karbonhidrat, kolesterol ve lipidlerin emilimini engeller. Zencefil bağırsak fonksiyonunu iyileştirir ve metabolizma hızını artırır, yağ yakmayı ve kalorileri ortadan kaldırmayı kolaylaştırır.

Karıştırıcıda 1 yaprak lahana ile 3 portakal suyu ve 2 cm zencefil karıştırın. Hazırlandıktan hemen sonra, tercihen süzmeden ve şeker eklemeden iç.

3. Lahana, ananas ve nane suyu

Ananas ve nane ile lahana suyunu birleştirerek kilo almaya neden olan fazla sıvıları ortadan kaldırarak suyunun idrar söktürücü gücünü artırmak mümkündür. Buna ek olarak, ananas lif bakımından zengindir ve bu nedenle gün içinde yemek yeme dürtüsünü kontrol etmeye yardımcı olarak iştahı azaltır.

Karıştırıcıda 1 yaprak lahana 2 kalın dilim ananas ve birkaç nane yaprağı ile karıştırın. Hazırlandıktan hemen sonra, tercihen süzmeden ve şeker eklemeden iç. Gerekirse lezzeti artırmak için birkaç damla limon da eklenebilir.

4. Lahana, elma ve limon suyu

Lahana suyuna elma eklemek, suyunu bağırsak işlevini iyileştiren ve tokluğu artıran bir madde olan pektin ile zenginleştirmeye yardımcı olur ve böylece yenen yiyecek miktarını azaltır. Buna ek olarak limon suyu, lahananın tadını iyileştirir ve yağları yok eden detoks etkisi vardır.

Karıştırıcıda 1 yaprak lahana ile 1 yeşil elma ve yarım limon suyunu karıştırın. Hazırlandıktan hemen sonra, tercihen süzmeden ve şeker eklemeden iç.

5. Lahana, çilek ve ananas suyu

Çilek ve ananas, iştahı azaltmaya ve kilo vermeye yardımcı olan lif bakımından zengin meyvelerdir. Ek olarak, bu vücuttaki fazla sıvıyı ortadan kaldırarak daha belirgin bir siluet veren idrar söktürücü bir sıvıdır.

Mikserde 1 yaprak lahana ile 2 çilek ve 1 dilim ananas ve birkaç nane yaprağını karıştırın. Hazırlandıktan hemen sonra, tercihen süzmeden ve şeker eklemeden iç.

6. Lahana, havuç ve portakal suyu

Havuç, karaciğer üzerinde fazla safra ve yağı yok etmeye yardımcı olan tonik ve arındırıcı bir etkiye sahip olduğu için lahana suyunu zenginleştirmek için başka bir iyi seçenektir. Ayrıca portakal ile kombine edildiğinde karbonhidrat ve yağların emilimini azaltmaya yardımcı olur.

Karıştırıcıya 1 yaprak lahana, 1 küçük havuç ve 1 veya 2 portakalın suyunu koyun. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırın ve hemen ardından şeker eklemeden içirin.

Lahana Suyu: Kullanımları, Yararları ve Yan Etkileri

Lahana Suyu: Kullanımları, Yararları ve Yan Etkileri
Lahana Suyu: Kullanımları, Yararları ve Yan Etkileri

Lahana , brokoli, karnabahar ve lahana içeren Brassica bitki cinsine aittir . Gayri resmi olarak, bu grubun üyeleri turpgillerden sebzeler olarak bilinir.

Bu çok yönlü sebze çiğ yenebilir veya buharda pişirilebilir, fermente edilebilir ve hatta suyu sıkılabilir.

Lahana suyu, C ve K vitaminleri gibi besinlerle yüklüdür ve içilmesi, kilo kaybı, bağırsak sağlığının iyileşmesi, azalmış iltihaplanma, dengeli hormonlar ve vücut detoksifikasyonu gibi birçok sözde faydayla bağlantılıdır.

Beyaz lahana kürü ancak, bu iddiaların sadece bazıları araştırmalarla desteklenmektedir.

Bu makale, kullanımı, potansiyel sağlık yararları ve sakıncaları dahil olmak üzere lahana suyu hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirmektedir.

Lahana suyu içmenin faydaları

Birçok araştırma lahana gibi bütün sebzelerin sağlığa faydalarını desteklerken, az sayıda çalışma sebzeleri meyve suyu şeklinde tüketmenin etkilerini araştırmıştır.

Bununla birlikte, bazı araştırmalar lahana suyu içmenin faydaları olduğunu öne sürüyor. Yine de çoğu çalışma hayvanlarda yapılmıştır, bu nedenle özellikle insanlarda ek araştırmalara ihtiyaç vardır.

Antioksidan bakımından yüksektir

Lahana suyu, serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını azaltmaya yardımcı olan maddeler olan antioksidanlar bakımından yüksektir. Vücudunuzda serbest radikallerin birikmesi iltihaplanmaya ve hastalığa.

Lahana, vücudunuzda birçok önemli rol oynayan bir besin olan C vitamini bakımından özellikle yüksektir . C vitamini bağışıklık sağlığını destekler ve aynı zamanda güçlü bir antioksidan görevi görür.

Kırmızı lahana, antosiyaninlerle doludur. Bu bitki pigmentleri, kırmızı lahanaya kırmızımsı mor rengini verir ve güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Antosiyanin açısından zengin diyetler, kalp hastalığı riskinin azalması da dahil olmak üzere birçok fayda sağlar.

Ek olarak, lahana suyunda bulunan bazı antioksidanlar antikanser özelliklere sahip olabilir. Bir test tüpü çalışması, lahana suyunun insan meme kanseri hücrelerinde hücre ölümüne neden olduğunu buldu. Bu etki, meyve suyundaki indol adı verilen antioksidanların konsantrasyonuna atfedildi.

Enflamasyonla mücadeleye yardımcı olabilir

Lahana suyu, iltihapla mücadeleye yardımcı olabilecek birçok bileşik içerir .

Kısa süreli iltihaplanma, akut strese olumlu bir yanıt olsa da, uzun süreli iltihaplanma zararlı olabilir ve hastalığa yol açabilir. Bu nedenle, uzun vadeli iltihabı olabildiğince sınırlamak önemlidir.

Lahana, birçok anti-enflamatuar bileşik içerir. Bunlar arasında , birçok Brassica sebzesinde bulunan bir kükürt bileşiği olan sülforafan ve anti-enflamatuar etkileri olan güçlü bir antioksidan olan kaempferol bulunur.

Bir test tüpü çalışması, kırmızı lahana suyunun dalak hücrelerinde anti-enflamatuar etkileri olduğunu gösterdi.

Başka bir çalışma, lahana suyu ekstresinin cilt sağlığı üzerindeki anti-enflamatuar etkilerine baktı. Bir enflamatuar cilt hastalığı olan kontakt dermatiti olan bir grup farede, topikal olarak uygulanan lahana özütü merhem, iltihabı önemli ölçüde azaltmıştır.

Bağırsak sağlığına fayda sağlayabilir

Lahana suyu içmek mide ülserlerini önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilir .

Aslında, lahana suyu mide ülseri için geleneksel bir çare olarak kullanılmıştır ve bazı eski araştırmalar bunun etkili bir tedavi olabileceğini düşündürmektedir.

Mevcut insan araştırmaları sınırlı olmasına rağmen, son hayvan çalışmaları, lahana suyunun mide ülserlerini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Örneğin, sıçanlarda yapılan bir araştırma, lahana özütünün mide ülserlerinin iyileşmesini önemli ölçüde iyileştirdiğini ve ülser oluşumunu engellediğini buldu.

Bununla birlikte, lahana suyunun mide ülseri üzerindeki etkilerine dair güncel insan araştırmaları sınırlıdır.

Lahana suyunun fermente edilmiş versiyonları da bağırsak sağlığına fayda sağlayabilir. Bir tür fermente lahana olan lahana turşusu yapmaktan kaynaklanan meyve suyu, laktik asit bakterileri bakımından yüksektir. Bu probiyotikler bağırsak sağlığı yararları için kabul edilmektedir.

Diğer faydaları

Lahana suyu içmenin diğer potansiyel sağlık yararları şunları içerir:

  • Potansiyel antikanser etkileri. Lahana suyu belirli kanserlere karşı korunmaya yardımcı olabilir. Aslında, haftada 5 veya daha fazla porsiyon turpgillerden sebze tüketmek, kadınlarda% 33 oranında azalmış lenfoma riski ile bağlantılıdır.
  • Kalp sağlığına fayda sağlayabilir. Bir çalışmada, lahana içeren meyve suyu tüketenlerin kolesterolü kontrol grubuna göre daha düşüktü . Diğer çalışmalar, turpgillerden sebze alımını kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilendirir.
  • Bazı besinleri emmenize yardımcı olabilir. Lahana, A vitamininin öncüsü olan beta karoten içerir. Araştırmalar, suyunun içilmesinin, bütün lahana yemeye kıyasla beta karoten emiliminin daha iyi olduğunu göstermektedir.
  • Çiğ lahanadan daha uygun olabilir. Hacim farkından dolayı, çiğ yemeye kıyasla çok fazla lahana suyunu meyve suyu şeklinde tüketmek daha kolaydır. Artı, meyve sularını hareket halindeyken almak kolaydır.

Zayıflama Kürü bittikten sonra kolayca verilen kiloları geri alma korkusu da olmayacaktır. Yemenize dikkat ettiğiniz takdirde formunuzu koruyabildiğinizi göreceksiniz. Kürü hazırlama şekli

İyi kaynamış olan yarım litre klorsuz suya, iri lahana yaprağından dört tane fazla parçalamadan ekleyin. Kapağını kapatarak kısık ateşte üç- dakika kadar kaynatın. Üç dakika tamam olduğunda kapağı açarak içine yarım bağ taze yeşil maydanozu gövde saplarıyla birlikte ekleyin ve iyice karışması için karıştırın, yeniden kapağını kapatarak iki dakika daha kaynasın. 3+2= 5 dakika tamamlanınca altını kapatın ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra süzerek suyunu ayırın. Kaşıkla lahana ve maydanozlara hafifçe bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın.
Zayıflama kürünüz hazırdır. Ayırdığın haşlama suyunu istersen üçe bölerek öğünlerde içebilirsiniz.

Yahut ikiye bölerek sabah ve akşam öğünlerinde tüketebilirsiniz. Aç karnına içilmesi daha çok tesirlidir. Aç karnına almak istemiyorsanız. Yemeklerden en az iki saat sonra almalısınız. Burada takip edilmesi gereken bir hususta da her öğünden evvel iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu da ekleyerek içmektir. İşin özü, süzerek ayırdığınız lahana-maydanoz suyu ılıyınca, taze sıkılmış limon suyunu ilave etmeyin. İçeceğiniz ölçüde iki yemek kaşığı taze limon suyu ilave edilmelidir. Bu kürün günlük hazırlanması gerekmektedir.

Bir hatırlatmada maydanozun yarım bağ olmasının sebebi, içeriğindeki maydanozların sayıları birbirinden farklı olabilir. Dört adet büyük yaprak beyaz lahanaya ilave edilecek maydanoz sayısı 20-25 civarındadır. Maydanozların gövde saplarıyla beraber kullanılması gerekir.

Olası yan etkileri

Lahana suyu içmenin çeşitli faydaları olmasına rağmen, dikkate alınması gereken bazı potansiyel dezavantajlar vardır.

Yüksek miktarlar tiroidi etkileyebilir

Bazı kanıtlar, yüksek miktarda lahana tüketmenin tiroidinizi etkileyebileceğini göstermektedir.

Lahanada guatrojenler olarak adlandırılan maddeler , normal tiroid fonksiyonu için gerekli bir süreç olan iyotun tiroide taşınmasını engelleyebilir.

Aslında, birkaç çalışma turpgillerden sebze alımı ile tiroid kanseri riski arasında bir korelasyon olduğunu belirtti, ancak sonuçlar bir şekilde sonuçsuz kalmıştır.

Dahası, guatrojenler çiğ lahanada daha yüksek miktarlarda bulunur, bu nedenle hipotiroidizm gibi tiroid rahatsızlığı olanlar lahana suyunu tüketmekten kaçınmayı seçebilir.

Bununla birlikte, turpgillerden sebzeler ve hastalıkların önlenmesine ilişkin önemli miktarda araştırma, faydaların potansiyel risklerden daha ağır basabileceğini göstermektedir.

Bazı besinler ilaçlarla etkileşime girebilir

Lahana suyundaki bazı besin maddelerinin bazı ilaçlarla etkileşime girdiği gösterilmiştir.

Lahana, varfarin gibi kan sulandırıcıların kan pıhtılarını önleme yeteneğini etkileyebilen K vitamini bakımından yüksektir. Tipik olarak ilaç kullanırken tutarlı bir K vitamini alımının sürdürülmesi tavsiye edilir.

Kan inceltici alıyorsanız, diyetinize lahana suyu eklemekten kaçınmak en iyisi olabilir. Bununla birlikte, aksi karar verirseniz, rejiminize eklemeden önce sağlık uzmanınıza danışın.

Meyve suyu sıkma, lifin çoğunu geride bırakır

Sebzeleri sıkmak, lif içeriğinin çoğunu ortadan kaldırır . Lif, tokluk hissini teşvik eder, bağırsak sağlığınızı korur, kan şekerini dengelemeye yardımcı olur ve kolesterolü düşürür.

Büyük ölçüde, yüksek lif içeriğinden dolayı, lahana gibi turpgillerden sebzeler, bağırsak bakterilerini olumlu şekilde değiştirme yetenekleriyle tanınmıştır.

Bununla birlikte, çiğ yemek yerine lahanayı sıkarak, lif içeriğinin çoğunu azaltmış olabilirsiniz.

Bazı kişilerde karın rahatsızlığına neden olabilir

Bazı kişiler lahana suyu içmekten bağırsak rahatsızlığı yaşayabilir.

Lahana, yaygın olarak gaz üreten bir sebzedir. Aynı zamanda, irritabl bağırsak sendromu (IBS) olan bireylerin genellikle sindirmekte zorlandıkları bir tür karbonhidrat olan fruktanlarda da yüksektir.

Düşük lahana alımında bile, IBS’li kişiler şişkinlik, karın ağrısı ve ishal gibi semptomlar yaşayabilir

Kürün uygulanması

Yedi gün uygulama + üç gün ara + yedi gün uygulama + üç gün ara + yedi gün uygulama seklinde toplam 21 günde tamamlanır.
Not: Bu kürü yılda iki-üç kez uygulayabilirsiniz. Husus en yaz aylarına girerken oluşan bahar yorgunluğuna karşı da müthiş bir etkisi vardır. Kış aylarında alınan kiloları bahar mevsimine girerken bu kür sayesinde hem kolaylıkla verebilir, hem de bahar yorgunluğuna bağlı sorunları da yaşamamış olursunuz.

Elma, Zencefil, Pancar, Lahana Suyu

Lahana suyunun tadı harika olmadığını düşünüyorsanız, DAhikadin’dan gelen bu elma, zencefil, pancar, lahana suyu tarifi fikrinizi değiştirebilir! Dahikadın, kırmızı ve yeşil lahanayı tatlı pancar, havuç, kereviz, elma, limon ve zencefille karıştırarak lahana için çıldırtacak nefis bir meyve suyu hazırlıyor.

Lahana suyunun sağlığa faydaları

Lahana kesinlikle iyilikle doludur. Çok sayıda sağlık yararından yararlanmak için düzenli olarak kırmızı, beyaz ve savoy / Çin lahanası yerim. Lahana, güçlü antioksidan ve antienflamatuar özellikler içerir. Kalp sağlığı için harikadır, bağırsaktaki safra asitlerini bağlayarak kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Toksinler, karaciğerimizde emülsifiye etmek yerine onları bağırsak hareketleriyle vücudumuzdan atarlar. Lahanadaki laktik asit ayrıca güçlü bir kolon temizleyici görevi görür.

Lahana ayrıca vücudu serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olan harika bitkisel besinler ve antioksidan ve detoksifikasyon enzimlerinin üretimini artıran ve karaciğer temizliği için glutatyon üretimini uyaran detoks dinamo bileşiği sülforafanı içerir.

Demir ve kükürt bakımından zengin olan lahana, mükemmel bir C vitamini kaynağıdır, iyi bir A vitamini kaynağıdır, bu da onu harika bir kas yapıcı ve kan temizleyici yapar. Cilt ve göz sağlığı için de harikadır.

Özellikle lahana suyu, her türlü rahatsızlığın iyileşmesine yardımcı olan sihirli bir iksirdir. Romalılar ve Yunanlılar, ağrılı ve enfekte gözleri rahatlatmak için çiğ lahana suyu içerlerdi. Ayrıca baş ağrılarının ve astım ve bronşit gibi solunum şikayetlerinin azaltılmasına da yardımcı olabilir. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde gerçekten etkili olan lahana suyu aynı zamanda mükemmel bir sindirim yardımcısıdır, midede sağlıklı bakterilerin çoğalmasını teşvik ederek mide ülserlerini önler.

Pancar suyunun sağlığa faydaları

Karaciğeri yıkamak ve homosistein seviyelerini düşürmek için bol miktarda betain içeren pancar, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya, beyin fonksiyonuna yardımcı olmaya ve ruh halini dengelemeye yardımcı olur. Pancar, kırmızı hücrelerin oksijen kullanımını optimize ettiği için sporculara dayanıklılık için çok faydalıdır. Pancardaki mineraller arasında kalsiyum, potasyum, demir, bakır ve sodyum bulunur. Termik açıdan, pancarlar “nötr” bir besindir, ne ısınır ne de soğur, bu nedenle tüm yıl boyunca meyve suyu sıkmak için harikadır.

Çiğ pancarların suyunu çıkarmak için soymaya gerek yoktur. Pancarlarınıza bir ovalama verin, kabaca doğrayın ve suyunu alın.

Vücudu temizlemek için hiçbir şey pancardan daha iyi olamaz – belki de aradığınızdan daha hızlı. Öyleyse, daha önce pancarı sıkmadıysanız, biraz, çeyrek ila üçüncü orta boy kök ile başlayın, sisteminiz etkilere alışana kadar kolaylaşın. Aşırıya kaçarsanız, porselen tanrıya istediğinizden daha sık saygı duyuyor olabilirsiniz.

İdrarınız pembemsi veya kırmızımsı bir renk alırsa, endişelenmenize gerek yoktur. Bu, toksinleri “attığınızın” bir işaretidir.

Kereviz suyunun sağlığa faydaları

Alkali, detoksifiye edici, antienflamatuvar ve besleyici maddelerle yüklü: esansiyel amino asitler, triptofan, vitaminler A, B kompleksi, C, kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum, iyot ve bakır, kereviz ayrıca bronşit ve astım gibi solunum rahatsızlıklarına karşı da etkilidir. ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Kerevizdeki organik sodyum ve potasyum, bu suyu, elektrolitlerin değiştirilmesine yardımcı olan egzersiz sonrası harika bir tazeleyici yapar. Aynı zamanda bağırsak ve böbrek sağlığını destekleyen doğal bir müshil ve idrar söktürücüdür. Kereviz soğutan bir sebzedir ve zengin mineral içeriğinden ve doğal sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklerinden yararlanmak için meyve sularımızda kullanırız. Yine de harika tadı için onu çok seviyoruz.

Doğal tuzlar yapraklarda daha fazladır, bu nedenle kerevizi sıkarken tüm sapı (yaprakları ve tümünü) makinenin içinden itin. Bu daha keskin, daha lezzetli bir meyve suyu verir. Kereviz hemen hemen her karışıma, özellikle yapraklı yeşillikler ve diğer sebzelerle yapılan meyve sularına güzel bir katkı sağlar. Durdukça, kereviz suyu lezzet açısından daha iddialı olma eğilimindedir, bu yüzden en iyisi, yapıldıktan hemen sonra tadını çıkarır. Hemen kullanmayacaksanız, soğutun, kapatın, ancak birkaç saatten fazla olmamak üzere.

Elma suyunun sağlığa faydaları

Lezzetli, toksinleri parçalayabilen, kolesterolü düşüren ve sindirimi artırabilen bu meyve, meyve suları için popüler, çok yönlü ve uygun maliyetli bir çözümdür. Bitkisel besinler, quercetin gibi güçlü antioksidanlar, (kabukta) A vitamini, C vitamini ve önemli miktarda potasyum içeren elma, yıl boyunca mevcut olan en iyi detoks besinidir. Temizlemeye yardımcı olarak, elmanın yüksek pektin içeriği, vücudun ihtiyaç duyduğu şekilde kolonu yavaşlatabilen veya hızlandırabilen harika bir bağırsak düzenleyici sağlar.

Havuç suyunun sağlığa faydaları

Havuç, bir sürü yaşamı uzatan karoten ve mineral içerir. Bu sebze, kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarını hafifletirken solunum sisteminin enfeksiyona karşı direncini artırır. Harika bir A vitamini kaynağı olan havuç ayrıca serbest radikal hasarına karşı koruyan sihirli antioksidan glutatyon ve B vitaminleri, potasyum, magnezyum ve fosfor içerir.

Havuç, beyaz kan hücrelerinin üretimini hızlandırır ve performanslarını artırır ve harika bir bağışıklık güçlendiricidir. Bu parlak turuncu kökler ayrıca romatizma ve artrit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan güçlü anti-enflamatuar maddeler sağlar.

Havuç, ısınma ve güçlendirme için mükemmel bir sebzedir. Yeşilleri kesin (jüri, bunların toksik veya yararlı olup olmadıkları konusunda hala karardır), ancak köklerini soymayın — havuçtaki besinlerin çoğu deride veya hemen altında yatar. Sadece fırçalayın, kabaca doğrayın (belirli çiğneme sıkacakları kullanıyorsanız) ve meyve sıkacağınızı itin.

Havucun kendisinden çok daha zengin olan meyve suyunun topraksı tatlı tadı elma, ananas, pancar, domates, zencefil ve tarçın ile iyi bir şekilde birleşir, bu nedenle bu hem tatlı hem de tuzlu meyve sularında iyi çalışır.

Limon suyunun sağlığa faydaları

Limon, arınmanın kraliçesidir. Bu yüksek alkali meyve, güçlü bir detokslayıcı ve karaciğer fonksiyonunu iyileştiren, kabızlığı gideren, böbrek ve safra taşlarının çözülmesine yardımcı olan ve bazı bağırsak parazitlerini öldüren doğal bir antibiyotiktir. Yüksek C vitamini seviyeleri, bağışıklığı artırmaya ve osteoartrit ve romatoid artrit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur, ayrıca ateroskleroz ve diyabetik kalp hastalığının gelişimi ve ilerlemesi ile mücadele eder.

Limon ayrıca güçlü kemikler ve dişler için bol miktarda kalsiyum ve magnezyumun yanı sıra güçlü antioksidan ve kanser önleyici özelliklere sahip benzersiz bileşikler sağlar. Kireçteki flavonoidlerin anormal hücre bölünmesini durdurduğu bile gösterilmiştir.

Limonlar soğurken, bu süperstar kırmızı biber ve rezene gibi ısınan yiyeceklerle dengelenebilir. Yapraklı yeşilliklerin ve sebzelerin topraksı ve keskin kalitesini yükseltmek, fermuar ve tang eklemek ve yüksek şekerli meyvelerin asitleştirici etkilerini dengelemek için çok sayıda meyve suyu karışımında limon kullanıyorum.

Az miktarda zehirli olduğu için kabuğunu sıkmadan önce çıkarın.

Zencefil suyunun sağlığa faydaları

Zencefil, sağlığı teşvik eden mükemmel bir meyve suyu güçlendiricidir, her türden harmana harika bir arka plan etkisi verir. Bir porsiyon meyve suyunda, yarım inçlik bir dilim yıkanmış, soyulmamış kök, güçlü bir yumruk atar. Meyve ve sebzelerin serinletici etkilerine karşı koymak ve sağlıklı terlemeyi teşvik etmek için bir ısıtma maddesi olarak zencefile güveniyoruz, temizlik sürecine faydalı ve soğuk algınlığı ve griple mücadele için harika.

Bu sansasyonel bitki ve baharat, lenfatik sistemi uyaran, kardiyovasküler ve solunum desteği sağlayan, sindirime yardımcı olan ve bağırsak sistemini tonlandıran ve gazı, şişkinliği, mide bulantısını ve gastrointestinal rahatsızlığı gideren genel bir anti-enflamatuar ajandır. Kan trombositlerini daha az yapışkan hale getirmeye yardımcı olur ve ateroskleroz için risk faktörlerini azaltır. Ginger’ın güçlü antioksidanları ve anti-tümör ajanları da serbest radikallere karşı koruma sağlayabilir.

Sıkmadan önce zencefili soymanıza gerek yoktur. Besinlerin çoğu ciltte veya hemen altındadır. Kökü fırçalayın, bir parçayı kesin ve suyunu alın. Deneyimlerimize göre, insanlar ya meyve suyunda zencefili severler ya da ondan nefret ederler. Hangi kampta olduğunuzdan emin değilseniz yavaş başlamak iyi bir yoldur.

Elma sirkesi ile doğal olarak hızlı kilo vermenin 4 yolu

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası