Göğüsleri sıkılaştırmak için 5 etkili egzersiz

Mevcut göğüs ölçülerinizden memnun değil misiniz? Göğüsleri sıkılaştırmak ister misiniz. Göğüs egzersizleri ile sıkı bir görünüme sahip olabilirsiniz?

Yanlış duruş, ani kilo değişimleri, cildin yaşlanması, ve yanlış sütyen kullanımı gibi etkenlerden dolayı göğüsler sarkar. Yerçekimi kuvveti ile mücadele edemeyeceğiniz bir gerçek. Ancak kilonuzu koruyup düzenli egzersizler yaparak göğüslerin sıkılığını koruyabilirsiniz. Göğüsleri sıkılaştırmak için etkili egzersizleri mutlaka deneyin.

Egzersizlere başlamadan önce

Egzersizlere başlamadan önce
Egzersizlere başlamadan önce

Göğüsleri sıkılaştırmak için yapacağınız egzersizleri daha etkili olmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken şeyler vardır.

1. Egzersizleri haftada 3 kez tekrarlamalısınız. Böylece istenen sonuçları alabilirsiniz.

2. Kas yaralanmalarını önlemek için egzersizleri yapmadan önce 5 – 10 dakika ısınmalısınız.

3. Bazı egzersizler ağırlık ile yapılmaktadır. İlk başlangıçta düşük ağırlıklar kullanmalısınız. Örneğin yarım ya da 1 kiloluk ağırlıkla başlayabilirsiniz.

Göğüsleri sıkılaştırmak için etkili egzersizler

Göğüsleri sıkılaştırmak için etkili egzersizler
Göğüsleri sıkılaştırmak için etkili egzersizler

Egzersiz 1

İlki ayakta şınav çekmeye benzer bir egzersizdir. Bir duvarın önünde vücut dik ve ayaklar omuz seviyesinde açık bir şekilde durun. Dirsekleri kırmadan avuçlarınızı omuzlarınız hizasında duvara bastırın. Sonra dirseklerinizi kırarak duvara doğru eğilin. Bu şekilde 3 saniye kalın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersizi 15 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2

Bu alıştırma göğüsleri sıkılaştırmak için kolay ve etkilidir. Ayakta dik bir şekilde durun. Sağ elinizle sol kolunuzu dirseğinizin biraz üstünden tutun. Sol kolunuzu yana doğru açmaya çalışırken sağ elinizle bunu engellemeye çalışın. Bu şekilde 30 saniye kalın. Ardından aynı şeyi diğer kol için yapın.

Egzersiz 3

Göğüsleri sıkılaştırmak için avuçlarınızı göğüs hizasında birleştirin ve birbirine doğru güç uygulayın. Bu şekilde 1 – 2 dakika kalın. Bu hareket esnasında göğüs kaslarınızın gerildiğini hissedebilirsiniz.

Egzersiz 4

Sandalyeye dik bir şekilde oturup sırtınızı iyice yaslayın. Her iki elinize ağırlık alın ve kollarınızı düz bir şekilde öne uzatın. Ardından kollarınızı bir aşağı bir yukarı kaldırın. Yukarı kaldırırken omuz hizasının üstüne çıkmayın. Bunu 10’luk 3 set şekilinde tekrarlayın.

Egzersiz 5

Sandalyeye yine dik bir şekilde oturun ve arkaya yaslanın. İki elinize de ağırlık alın. Kollarınızı göğüs hizanızda, dirsekler kırık, avuçlarınız birbirine bakacak şekilde birleştirin. Kollarınızı eş zamanlı olarak yanlara açıp tekrar kapatın. Bu alıştırmayı 5’lik ya da 10’luk 3 set şeklinde yapın.

Göğüsleri sıkılaştırmak için yaptığınız bu egzersizlere ek olarak her zaman dik durmaya özen gösterin.

Göğüsleri sıkılaştırmak için 5 etkili egzersiz
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası