Kahverengi adet kanaması neden olur? Kahverengi akıntı sebepleri

Kadınların en sık karşılaştığı durumlardan biri olan kahverengi adet kanaması sebepleri çoğu kez endişelenecek bir durum değildir. Adet kanamanız neden kahverengi?

Yenilebilir, sırt ağrısı ve ayak parmaklarına normalden biraz daha hızlı basan herhangi bir şeye istek , birçok kadının dönemler için ayırt edici özellikleridir. Bir keresinde tüm yan etkiler, kokular ve renklerde neler olduğu da dahil olmak üzere diğer zamandan daha şiddetlidir. Bu nedenle adet kanınız kahverengi olabilir. Kahverengi adet kanaması neden olur?

Adet kanınız neden kahverengi olabilir: Adet kanının farklı renkleri

Her kadın bedeni farklıdır ve bu aynı zamanda bir kadının salgıladığı adet kanında da görülebilir. Adet kanının rengi ve kalınlığı, döngünüzde olduğunuz zamana da bağlıdır. Örneğin, vücutta bir şey değişirse adet kanı da renk değiştirebilir. Duruma bağlı olarak pembemsi, parlak kırmızı veya kahverengi ila siyah dönemlerini kaybedersiniz . İkinci kategori hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Menstrüel kanınız neden kahverengi olabilir: Eski kan

Kahverengi menstrüel kan yaygın bir şeydir ve her şeyden önce endişelenmenize gerek olmayan bir şeydir. Kahverengi adet kanı sadece eski kandır. Kanın rengi oksijene maruz kaldıkça değişir. Oksijen ile ne kadar uzun süre nitelendirilirse, kan o kadar koyu olur.
Özellikle adet döneminizin başında ve sonunda daha koyu kan kaybettiğinizi fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, bu dönemin başında ve sonunda, döneminizi henüz çok kötü veya daha az geçirmemenizdir, böylece kan daha az akar ve kanın vücuttan ayrılması daha uzun sürer. Kan bunu yapmak için daha fazla zaman aldığında, vajinal duvara daha uzun süre yapışır, böylece kana daha fazla oksijen girerek kahverengi adet kanamasına neden olur.

Menstrüel kanınız neden kahverengi olabilir : acıtabilir mi?

Prensip olarak, kahverengi adet kanı kötü bir şey anlamına gelmez, ancak asla adet adet kanınız olmadıysa ve aniden ortaya çıktığı takdirde, doktora bir ziyaret acı veremez. İç çamaşırlarınızda lekelenme olarak da adlandırılan kahverengi kan lekeleri dönemleriniz arasında bulunursa , doktorunuza yaklaşmak da akıllıca olacaktır.

Menstrüel kanınız neden kahverengi olabilir:ne zaman dikkatli olmalısınız?

Kahverengi adet kanaması daha önce okudukça, döneminizin rengi vücudunuzdaki değişiklikler hakkında bir şeyler söyleyebilir. Adet döneminizin sulu veya bir CYBE olduğu anemi hakkında konuşabiliriz, menstrüel renk gri-kırmızı veya turuncu. Adet döneminizin sağlıklı renginden emin değil misiniz? Doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin. Eşeği sağlam kazığa bağlamak.

Adet ( Regl ) düzensizliği neden olur? Tedavisi nasıl olur!

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası