Concealer nasıl kullanılır! Concealer seçimi nasıl yapılır?

Concealer kapatıcı, ciltteki kusurları kapatmayı amaçlayan bir makyaj ürünüdür. Peki Concealer nasıl kullanılır! Concealer seçimi nasıl yapılır?

Cilt yapısı farklılıkları, genetik faktörler ve çevre pek çok şeyi etkilediği gibi gözaltlarımızı da etkiler. Kimisi hiç makyaja ihtiyaç duymadan gözaltlarının parlaklığıyla gurur duyarken kimisi ise daha yorgun ve hasta görünmemek için gözaltı morluklarını ya da göz çevresinde oluşan koyu kısımları kapatmak isteyebilirler. İşte bu durumda bir kaç çözümden en etkilisi olan Concealer nasıl kullanılır makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Concealer nasıl kullanılır!

Bunu yaparken de dikkatli olmaları gerekir çünkü gözün altındaki deri vücudun en ince derisidir. O yüzden oranın yıpranması demek, zor onarılması anlamına da gelir. Kimileri gözaltının aydınlanması ve sağlıklı bir görünüm kazanması için daha kalıcı çözümler peşine düşebiliyor.

Concealer seçimi nasıl yapılır?

Örneğin gözaltı torbası dediğimiz ve gözleri olduğundan da yaşlı gösteren kısımları ameliyatla aldırabiliyor ve sonrasında da bakım kremleri kullanarak daha iyi bakım altına girebiliyorlar.  Kimileri de concealer kullanarak cilt rengiyle uyumlu gözaltı yakalayabiliyor. Aydınlatıcıların (yani concealer) da hem doğal olanı hem de daha kozmetik sayılanı bulunmaktadır.

Concealer seçerken nelere dikkat etmeliyiz!

Concealer seçerken nelere dikkat etmeliyiz!
Concealer nasıl kullanılır!

Öncelikle cilt tonumuzu iyi bilmemiz gerekiyor. Açık ten, koyu ten, buğday. Hangi gruba giriyorsak ona uygun bir tonda concealer seçmeniz yerinde olacaktır. Zira gözaltınız farklı renk yüzünüzün kalan kısmı farklı renk olursa estetik bir görünüm olmayacaktır. Concealer da hem katı olarak hem de sıvı olarak bulunmaktadır. Peki Concealer nasıl kullanılır? Katı olanları yanak çizgisinden başlayarak kirpiklerin başladığı yere kadar ruj gibi sürmeden hafif hareketlerle dokundurarak sonra da işaret parmağı veya bir makyaj süngeri yardımıyla uygulayabiliriz. Sıvı olanlar ise gözaltlarını katı olan kadar yormadığından ve zorlamadığından kullanımı daha rahattır. O yüzden uygulama şekline göre de tercih etmeniz iyi olacaktır. Bunların dışında daha doğal sayılabilecek concealerlar da mevcut. Örneğinde için yeşil çay olan, zeytin özü olan, buna benzer doğal içerikler taşıyan concealerlar da var. Fakat bunlar günlük sağlıklı görünüm kazandıran concealerlar değil, daha uzun süre gerektiren concealerlardır. O yüzden çözüm için daha uzun bir süre gerektirebilir.

Concealer uygulaması sonrası dikkat!

Concealer uygulaması sonrası dikkat!
Concealer uygulaması sonrası dikkat!

Bir de concealer kullanırken dikkat etmemiz gereken şey yatmadan önceki temizliğidir. Gözaltında kalıp da birikme yapmaması ve ertesi güne katman oluşturmaması için ve gözlerin daha iyi dinlenebilmesi için, concealer sürdüğümüz her günün akşamında mutlaka göz makyajı temizleyicisiyle yıkamalıyız. Daha fazla kozmetik ürün kullanmak istemeyenler içinse bebe şampuanıyla gözlerini yıkamaları önerilir. Ayrıca, kurumaması ve daha iyi nemlenmesi için bu uygulamadan sonra uyumadan bir gözaltı kremiyle masaj yapmanız gözaltlarınız için iyi olacaktır. Bütün bu ürünlerin yanı sıra kan değerlerinize de kontrol edip vücudunuzdaki eksiklikleri tamamlamanız ve doğru gıdaları tüketmeniz, gözaltlarınız için iyi olacak ve kim bilir belki bir süre sonra tamamen doğal bir görünüm kazanacaktır!

Ayrıca sizler için yardımcı olacağını düşündüğümüz;

Concealer nasıl kullanılır! Concealer seçimi nasıl yapılır?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası