Kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir? Kışlık parfümler nelerdir?

Mevsimlere göre sürülen kokular değişmektedir. Yaz aylarının bitmesine az bir süre kaldı. Bu dönemde parfüm seçimi nasıl yapılır. Her mevsimin kokusu ayrıdır peki kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir?

Kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir sorusu hepimizin aklına takılan bir sorudur. Her birimiz farklı suretlere, farklı bir ruha sahip olduğumuz kadar farklı renkte tenlere de sahibiz. Elbette doğal olarak da tüm bu kombinasyonlar parfüm seçimlerimizi etkilemekte ve ayrıştırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra mevsimler de parfüm seçimlerini doğru olarak etkilemekte.

Kış aylarında parfüm nasıl seçilir?

Örneğin yaz mevsiminde sıcak havalarda ısınan ten farklı tepkimeler gösterirken,  kışın aşırı enerji kullanımına bağlı daha soğuk olan ten de farklı etkileşimlere ulaşmaktadır parfümlerle ilgili olarak. Aynı zamanda yazın parfüm tende daha uzun kalabiliyorken kışın bu süre daha azdır. Bu yüzden kışın yumuşak kokular yerine baharatlı / odunsu nitelikli oryantalistik kokuları kullanmalıyız. O halde kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir konusunu birlikte inceleyelim.

Kış mevsiminde seçilecek parfüm nasıl olmalı?

Kış mevsiminde seçilecek parfüm nasıl olmalı?
Kış mevsiminde seçilecek parfüm nasıl olmalı?

Yaza özel kokular çiçekli, sabun kokan ve egzotik meyveli ve esanslı kokularken kışın mevsiminde ağır parfümler kalıcılığı ve baskınlığıyla öne çıkar. Dolayısıyla da kışın alkol oranı yüksek kalıcılığı yükselten kokular tercih edilmelidir. Örnek olarak kış mevsiminin karakteristik özelliklerine uygun olan;  balkabağı,  amberli, tarçınlı, misk içeren, paçulili sandal ağacı barındıran yüksek baharatlı kokular tercih edilmelidir. Yanı sıra parfümünüzü gideceğiniz yere ve mekana odaklı seçmenizde de her zaman yarar var. Söz gelimi gündelik olarak ofiste ya da okulda insanların içini bayacak niteliklerdeki ağır parfümler tercih edilmemelidir. Tam tersi yüksek notalı ve ağır esanslar içeren parfümler özel gecelere ve kutlamalara hastır. Kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir konulu içeriğimiz sürüyor.

Hafif ve ağır parfümler nasıl ayrışır?

Hafif kokulu parfümler; Meyve kokularından, sabun – çiçek kokularından, yeşillik, okyanus, ozon kokularından oluşur.  Ağır esanslı parfümler oryantalist gruptadır ve amber – odun – sandal kokulu baharat gibi ağaç familyasındadır. Ağır kokular zaman geçtikçe ten ile özdeşleşir ve daha da açığa çıkar.  Hafif parfümler çabuk uçucu özelliklerdedir ve günün erken saatlerinde kullanılması gereken ferah notalardadır. Bu içeriğimizde de sizlere kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir konusunda özel bilgiler sunduk.

Ayrıca kış aylarında sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz diğer makalelerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Kış mevsiminde parfüm nasıl seçilir? Kışlık parfümler nelerdir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası