Kaban ve mont modelleri vücut şekline göre nasıl seçilir?

Deri mont, modası hiç geçmeyen kadın veya erkek olsun en beğenilen kışlık giysilerden birisidir. Vücut şekline göre kaban ve mont seçimi nasıl yapılır?

Kış ayları; soğuğun şiddetini gösterdiği, tedbir almadığınız takdirde soğuk algınlığı ve hastalıklarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Hasta olmamak ve şiddetli soğuklardan etkilenmeden ev dışında rahatça dolaşabilmek için kabanımızı, montumuzu ve deri ceketimizi dikkatli seçmeli ve soğuk havalardan korunmalıyız. Peki kış ayları için kaban ve mont seçiminde neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz. Her deri mont, kaban alınmalı mı?

Kaban ve mont seçimi

– Kaban ve montlar kış modasının vazgeçilmezidir. Kaban ve mont seçerken öncelikle dikkat etmemiz gereken nokta kalın olması ve vücudumuzu sarmalıdır. Bu sayede vücudumuza tam olarak oturacak, sımsıcak tutacaktır. Çok soğuk iklimlerin olduğu bölgelerde alacağınız montların iç kısmı pamuklu, kaban astar bölümü ise elyaflı olmalıdır. Bu şekilde şiddetli soğuklardan kurtulmuş olursunuz.

– Deri ceket seçimi yaparken ceketin uzunluğu, derinin kalitesi, deri kalınlığı gibi püf noktalarına dikkat etmeli ve bizi soğuklardan koruyan, vücut tipimizi uyan, üzerimizde şık duran deri ceketleri tercih etmeliyiz.

– Kaban ve mont seçiminde vücut şeklimize dikkat etmeli ve vücut şeklimize en uygun olanı tercih etmeliyiz.

Bel kısmı çok geniş olan bayanlar için deri mont modelleri

Deri mont ve kaban seçerken göbek ve basen bölümünü kapatacak kadar uzun olan, düğmeleri vurduğunuzda göbeğinizi göstermemesi için kalın bir kemeri veya şeridi, tokası olan bir deri ceket dikkatleri ilk olarak şerit üzerine çekecektir. Ceket üzerinde bulunan aksesuarlar belden yukarıda göğüs bölümü civarında olursa göbeğinizi kamufle etmiş olursunuz.

Geniş basenleri bulunan bayanlar için deri mont modelleri

Bu yapıda olan bayanlar öncelikle kendilerini soğuktan koruyacak mont ve deri ceketler tercih etmeli, basen kısımlarını kamufle etmek için omuz ve göğüs kısımlarında aksesuar, işlemeler olan ürünler tercih edilmeli bu sayede bakışların basenlere değil üst kısımlara olması sağlanmalıdır. Özellikle büyük düğmeler ve vatka yakalar ile istediğiniz ceketi elde edebilir ve sizi estetik gösterecek bir deri ceket, mont sahibi olabilirsiniz.

Geniş basenleri bulunan bayanlar için deri mont modeli
Geniş basenleri bulunan bayanlar için deri mont modeli

Göğüs ve basen kısmı geniş olan bayanlar için deri mont modelleri

Deri ceket ve mont seçimi için en ideal vücut şeklidir. İstenilen her türlü ceket ve mont, trençkot tercih edilebilir. Ceket boyu uzun olmamalı, eğer aksesuar ve süsleme istiyorsanız bu aksesuar ve süslemeler bel hizasında olmalıdır. Böylece hem belinizi, hem de basenlerinizi daha geniş göstermemiş olursunuz.

Göğüs ve basen kısmı geniş olan bayanla
Göğüs ve basen kısmı geniş olan bayanlar için deri mont modelleri

Bel, basen ve göğüs kısmı aynı genişlikte olan bayanlar için deri mont modelleri

Deri ceket ve mont tercihi yaparken kendilerini şık gösterecek, zarafet katacak ve modaya uygun ceketler ve montlar tercih etmeliler. Aksesuar ve işlemeler istiyorlarsa bellerine ve göğüs kısımları işlemeli olan veya bu kısımlara işlemeler yaptırarak ceket ve mont tercih edilmelidir. Bel bölgesi için estetik şerit veya taş süslemeli kemerler, gögüs bölgeleri için zarif taşlarla yapılmış şık işlemeler tercih edildiğinde göğüs ve bel kısımları ön plana çıkarılmış olur.

Bel, basen ve göğüs kısmı aynı genişlikte olan bayanlar için deri mont modelleri
Bel, basen ve göğüs kısmı aynı genişlikte olan bayanlar için deri mont modelleri

Aşırı zayıf bayanlar deri ceket ve mont seçimi yaparken vücutlarını tam olarak saran ve vücutlarına oturan modelleri tercih etmemeliler. Biraz daha geniş veya kalın kumaş ve deriden yapılmış olanları tercih etmeli ve omuzları işlemeli, birleşme noktaları büyük düğmeler ile süslenmiş olan ceket veya kaban tercih ederek zayıf vücutlarını kamufle etmiş olup zarif ve şık görünmüş olurlar.

Kaban ve mont modelleri vücut şekline göre nasıl seçilir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası