Tesettürde hamile modası! Hamile anne adaylarının tesettür modası

Hamile iken bile güzelliğinden ve zarafetinden vazgeçmeyen anne adayları için hazırladığımız, tesettürde hamile modası makalemiz de detaylıca bahsettik.

Şüphesiz hamilelik, bir kadının tadabileceği en güzel duygulardan biridir. O güzel haberi aldıktan sonra içi içine sığmayan müstakbel anne adayları zamanla aldıkları kilolardan şikayetçi hâle gelir. Tesettürde hamile modası 4. aydan sonra ise artık gardıroplarını gözden geçirme ihtiyacı duyarlar. İşte bu noktada tesettürlü anne adayları tesettürde hamile modası hakkında bilgiye ihtiyaç duyar.

Hamile anne adaylarının tesettür modası

Hamile anne adaylarının tesettür modası
Hamile anne adaylarının tesettür modası

Hamile hanımlar için giyim konusunda verilebilecek ilk tavsiye dar kıyafetlerden kaçınmaları gerektiğidir. Bunun birinci sebebi dar kıyafetlerin karna baskı yapması ve bebeğe zarar verme ihtimaliyken ikinci sebebiyse karnını gere gere dolaşmanın dinimiz açısından sakıncalı olmasıdır.

Tunikler, tesettürlü anne adayları için mükemmel bir tercihtir. Gerek tesettür mantığına uygun olması gerekse sunduğu rahatlıktan ötürü tunikler büyük bir tercih sebebidir. Öte yandan bu sıcak yaz aylarında bebeğe ve anne adayına zarar gelmemesi açısından beyaz, krem rengi ya da bej gibi soft renklerin tercihi anne adayını ve bebeğini zararlı güneş ışınlarından koruyacaktır. Soft renkli bir tuniğin altına beli sıkmayan lastikli büzgülü bir etekle güzel bir kombin yapılabilir.

Tunikler bazen karşımıza gömlek tunik şeklinde de çıkabilir. Söz konusu bu modeller olduğu zaman bu modellerin atına da tesettüre uygun hamilelik kıyafetleri alınabilir. Özellikle göğüs altından lastikli geniş tunikler bel çevresini sıkmayacağı için büyük bir rahatlık sunacak ve özellikle bebeğin de rahat hareket etmesini sağlayacaktır.

Tesettürde hamile modası nasıldır!

Tesettürde hamile modası nasıldır!
Tesettürde hamile modası nasıldır!

Hamile etekleri, hem tesettür mantığına uygun hem de anne adaylarının ihtiyaç duyduğu rahatlığı sunan kıyafetlerdir. Tesettür hamile eteği alınırken dikkat edilmesi gereken nokta, likralı penye kumaş tercih edilmelidir. Özellikle yoğun sıcakların etkili olduğu şu günlerde likralı penye etekler pantolondan çok daha kullanışlıdır. Yine sıcak göz önünde bulundurulduğunda daha açık renklerin tercih edilmesi gerekir.

Hamile elbiseleri
Hamile elbiseleri

Hamile elbiseleri ise üzerinde fazla yük istemeyen ve kıyafet seçme ve kombinleme işinden pek hoşlanmayan anne adayları için ideal bir tercih. Tesettürün doğasına uygun olan bu kıyafetler, açık renk bir eşarp ya da şal ile kombinlendiğinde mükemmel sonuçlar verebiliyor. Anne adayları için de sunduğu rahatlık açısından güzel bir tercih olabiliyor.

Tesettür özellikle hem inancının gereklerini yerine getirmek hem de kendisinin ve bebeğinin rahatlığını düşünen anne adayları için çok hoş seçenekler sunmaktadır.

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası