Günlük makyaj nasıl uygulanır? Doğal makyaj nasıl yapılır!

Farklı bir tür makyajda veya günlük makyaj da, ten üzerinde yaptığınız uygulama oldukça önemlidir. Günlük kalıcı makyaj önerilerimizi sizler için derledik.

Günlük makyajınız doğal olsun istiyorsanız, teninizin üzerindeki uygulamalara dikkate etmelisiniz. Günlük makyaj uygulaması yapmalarınızı yapabilir, teninizi yıkamanız, tonik ile temizlemeniz ve nemlendirici krem ​​sürmeniz gerekir. Temiz bir on üzerine yapılan günlük makyaj  . Günlük makyaj uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, cildinizin üzerine uygulamanız fondötendir. Seçtiğiniz fondöten cildiniz ile uyumlu bir fondöten istediğiniz. Günlük makyajınızın kusursuz görünmesi için aydınlatıcı kullanması tavsiye edilir. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için dudak üst bölümünün ortasına aydınlatıcı uygulayıcısı. Elmacık kemiklerinize ve kaşınıza ihtiyacınız sürdüğünüz aydınlatıcı, makyajınızın daha şık durmasını istediğiniz.

Doğal bir şekilde günlük makyaj yapabilmek için bazı taktikleri bilmek ve doğru şekilde yapabilirsiniz.

Günlük kalıcı makyaj önerisi

Kaliteli ve güzel bir günlük makyaj uygulaması için yapılması gerekenler;
Kaliteli ve güzel bir günlük makyaj uygulaması için yapılması gerekenler;

Kaliteli ve güzel bir günlük makyaj uygulaması için yapılması gerekenler;

Cilt temizliği

  • Kaliteli bir makyaj için cilt temizliği Temiz bir cilt Üzerine Uygulanan makyaj ile cilt daha güzel görünmekte ettik  Doğal Bir görünüm  yakalamanızı saglamaktadir. Cildinizin temizliğini önem vermeniz gerekir.

Fondöten Uygulaması

  • Cildinizin üzerine fondöteninizi uygulayın. Cildinizdeki lekeleri açmak için fondötenin rengini koyu seçmelisiniz. Alın ve burun bölgenizdeki yağlı ürünler bu bölgelere fondöten uygulaması yapmayınız. Aksi takdir de bu bölgeler daha çok yağlı görünecek ve parlayacaktır.

Hafif ve cilt renginizle uygun olan pudra ve allık olması, günlük makyajınızın çok daha güzel durmasını bekliyor.

Pudra Uygulaması

  • Pudra tercihiniz oldukça ayrıntılı. İpek pudra tercih edebileceğim daha şık bir görünü yakalamış olursunuz. Pudranızı  kalın bir temizleme aracı ile cildinize eşit düzeyde sürün . Pudra, makyajınızın daha uzun olmasını ve yüzünüzdeki parlamaların olmamasını istiyor.

Göz makyajı uygulaması

  • Günlük makyajda gözler oldukça ayrıntılı. Gözlerinizin ilgisini çekici görünmesini bekliyoruz, göz çevrenize ve göz kapağılarınız fondöten renginizden iki ton açık pudra uygulayın. Bu sayede aydınlık gözlere sahip olacaksınız.
  • Göz şekliniz küçük ise gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımına on renginize yakın veya beyaz yağlı göz kalemleri sürmelisiniz. Gözlerinizin buğulu görünmesini düşünüyorum, gözlerinizin planını siyah ya da gri kalem sürüp parmak ucunuz ile dağıtmanız gerekir.
  • Göz makyajınızın olduğu eyeliner uygulaması. Gündüz makyajı uygulaması yapılır eyeliner uygulaması yapabiliyor. Eğer alacağınız, gözlerinizin yarısını alacağınız eyelinerin hattını belirleyip, göz pınarınıza doğru indirmelisiniz.
  • Gözlerin daha güzel ve şık görünmesini sağlayan rimel uygulaması, göz makyajının vazgeçilmez birliğini. Rimel uygulaması yaparken aşağı  doğru bakıp yapın  daha güzel sonuçlar aldık.

Güzel makyaj yapabilmek için göz makyajının nasıl yapıldığı çok yapıldı. Hafif ve sade havada farlar tercih etmek, onu zaman yararınıza istersen.

Allık Uygulaması

  • Elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlar, allık haline getirir. Allığı yüzünüze uygularken yukarı doğru sürmek yerine kulaklara doğru sürmek, zayıf yüzlü bayanların yüzünün daha yuvarlak görünmesini sağlamak. Yuvarlak yüze sahip olanlar için allık portresi yukarı doğru sürmek doğru sonuçları yakalamanızı istiyor.

Dudak Kalemi Uygulaması

  • Dudak kaleminizin sürmek istediğiniz rujla aynı renk olması gerekir. Dudak kalem sürmenin hedefi dudak konturunu belli etmektir. Kalemine tek başına dudağınıza sürüp gidenya çıkmayın.

Dudak kalemini ve ruj uygularken, abartıya kaçmayacaksınız.

Ruj Uygulaması

  • Makyajı tamamlayan rujdur. Teninizin rengine ve makyajınıza uygun ayarlar yapmanız tercih etmelisiniz. Doğal tonlarda rujlar makyajınızın daha doğal görünmesini istediğiniz. Açık, yumuşak renkler ve toprak tonlarını  tercih edebilirsiniz.

Makyaj yaparken kullandığınız teknik up. Kaliteli makyaj malzemeleri ile yapılan makyajlar hem kalıcı olacak hem de daha doğru sonuçlar yakalamanızı istiyor. Günlük makyaj uygulamasında doğal bir görünüm oluşturmak için fondöten istediğiniz yerine sadece pudra dalıdır. Bu sayede makyajınızın daha doğal görünmesini lazımsınız.

Günlük makyaj nasıl uygulanır? Doğal makyaj nasıl yapılır!
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası