Yaz ayına fit vücutla girmek için kilo vermenin 13 yolu

Yaz geldi ve kilo vermek istiyorsunuz, umutsuzluğa kapılmayın! Sizler için Yaz ayına fit vücutla girmek için kilo vermenin 13 yolunu araştırdık.

Fazla kilolar insanların baş belası dersek abartmış olmayız. Çünkü fazla kilolarından dert yananların en çok araştırma yaptığı konuların başında kilolardan kurtulmak ve fit vücuda sahip olmak gelir. Birçok insan bundan ötürü yaz ayına fit vücutla girmek için ve bunun için zayıflamanın yollarına koyulur. Lakin fit vücut adına zayıflamak için birçok yol ve yöntemi kullanan ama bir türlü hedeflenen kiloları yakalayamayanlar için bu yolları araştırıp istifadenize sunduk.

 1. Mutlaka bol bol su için!

Zayıflamanın ve kalori yakmanın ilk kuralı bol su içmektir. Bir kişi ilk olarak günlük alması gereken suyu tüketmesi gerekmektedir. Bu da günlük 3 litre su demektir. Bu oran ise 8 bardak suya denk gelmektedir. Çünkü bol su içmek insanların metabolizmasının hızlanmasına olanak vermektedir. Böylece kilo vermeniz daha kolay hale gelecektir.

 1. Kahve Tüketebilirsiniz!

Vücutta depolanan yağları yakmada etkili olan bir diğer yol ise kahvedir. Bu normal siyah kahve veya Türk kahvesi olabilir. Yalnız burara önemli olan kahvenin kremasız, şekersiz ve aromasız olmasıdır. Kişinin düzenli olarak tükettiği kahve yüzde 30 oranında metabolizmanın çalışma hızını arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 1. Yeşil Çay İçebilirsiniz!

Metabolizmanın çalışmasını hızlandırarak kilo vermede yardımcı olan bir diğer önemli etken ise yeşil çay tüketimidir. Mutlaka günlük düzenli olarak tüketirseniz kilo vermede size çok yardımcı olacaktır.

 1. Yaz ayına fit vücutla girmek için kahvaltıda yumurta!

Yaz ayına fit vücutla girmek için kahvaltıda yumurta!
Yaz ayına fit vücutla girmek için kahvaltıda yumurta!

Gün boyu kalori alma gereksinimini sadece kahvaltılarda yiyeceğiniz yumurta karşılayacaktır. Bu sayede akşama kadar daha az kalori alma gereksinimi duyacaksınız.

 1. Şekerden ve Yapay Tatlandırıcılardan Kaç!

Kilo almanın baş aktörü şekerdir. Bunun yanı sıra yapay tatlandırıcılarda kilo almada rol oynamaktadır. Bu ikiliden mümkün olduğunca uzak durun.

 1. Sağlıklı Atıştırmalıkları Tüketin!

Acıktığınızda atıştırmalıklara çok dikkat ediniz. Bu zaman dilimlerinde sağlıklı olan atıştırmalıklar tüketmeniz tavsiye olunur. Bu sağlıklı atıştırmalıkların başında taze meyve, yoğurt ve kuruyemişler gelmektedir. Çünkü bunların kalorisi daha azdır. Açlık duyduğunuzda abartmadan bu besinlerden tüketebilirsiniz.

 1. Lifli Gıdaları Tercih Edin!

Lifli besinler kilo vermenizde size yardımcı olacak seçeneklerin başında gelmektedir.  Ayrıca lifli gıdalar sindirime de yardımcı olmaktadır. Bundan ötürü kilo vermek için bol bol lifli besinleri tüketiniz.

 1. Yediklerinizi Yavaş Çiğneyiniz!

Yediğiniz besinleri iyi ve yavaş çiğneyerek sindirim sistemine olağanüstü yardımcı olursunuz. Hem de bu sayede siz daha az yemek ve açlık hissedersiniz. Öte yandan kalori alımınızda aza inmiş olur. Bundan ötürü siz de lokmalarınızı küçük alır ve yavaş yavaş çiğneyerek yemeyi alışkanlık haline getirirseniz kilo vermede büyük yol almış olursunuz.

 1. Porsiyonlarınızı Küçük Tutunuz!

Yediğiniz yemeklerin porsiyonların küçük tutmaya özen gösteriniz. Çünkü bu sayede kalori alımınız düşecek ve bu da sizini kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 1. İşlenmemiş Besinleri Yiyiniz!

Fast food tarzı hazır yemekler ya da işlenmiş besinler kilo almanıza sebep olan baş aktörlerdir. Buna engel olmak sizin elinizde. Ayrıca işlenmemiş besinleri tercih ederken aynı zamanda da sağlığınızı korumuş olursunuz.

 1. Acı Biber Yiyiniz!

Eğer acıya dayanabiliyor ya da herhangi bir alerjiniz yoksa acı biber yemeniz metabolizmayı hızlandırmada size son derece yardımcı olacaktır.

 1. Uyku Düzeniniz Düzenli Olsun!

Gece hayatı olan, gece geç vakitlere de kadar uyuyamayan ve bunun yanında daha az uyuyan insanların kilo vermeleri daha zor olmaktadır. Bundan dolayı kişi uyuması gereken miktarda uyumalıdır. Bir insanın günlük uyuması gereken süre ise 6 – 8 saat arasındadır. Bu oran bilimsel olarak sunulmuş bir süredir.

 1. Her gün düzenli spor veya egzersiz yapın!

  Her gün düzenli spor veya egzersiz yapın!
  Her gün düzenli spor veya egzersiz yapın!

Kilo vermenin, dinç olabilmenin ve fit bir bedene sahip olabilmenin yegâne koşullarından bir tanesi de her gün düzenli olarak yapılan spor ya da egzersizlerdir. En azından her gün en az yarım saat veya kırk beş dakika yürüyüş yapmanız bile size yetecektir.

Siz de bu yol ve yöntemleri kullanarak hem kilo verecek hem de yaz ayına fit vücutla girmek ebileceksiniz.

Yaz ayına fit vücutla girmek için kilo vermenin 13 yolu
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası