Yağlı ciltler için maske tarifleri – Doğal maske tarifi

Makalemiz de, yağlı ciltler için hazırlanan doğal maske ve yağ azaltıcılar ile bakım için pek çok öneri ve tavsiye bulunmaktadır.

Yağlı ciltler; bakımı düzenli olarak yapılması gereken bir cilt tipidir ve sürekli olarak bakım yapmak ile karşı karşıyayız. Sivilce ve siyah noktalar bu cilt tipinin en büyük sorunlarındandır. Vereceğimiz maske tarifleri ile bu sorununa çözüm getirmeye çalışacağız. Bu maskelerin herhangi birini uygulayarak yağlı cildinizden biraz olsun kurtulabilirsiniz.

Hazır Kozmetik cilt ürünleri ve üretilmiş ilaçlara alternatif olarak kullanabileceğiz doğal ürünler ile cildinizin yağ oranını dengeleyebilirsiniz. İstediğiniz bir güzel cilde kavuşabilirsiniz. Yağlı cilt genel olarak vücut hormonlarının dengesizliğinden dolayı ergenlik çağındaki gençlerde daha sık görülmektedir.

Peki yağlı cilde sahip kişilerin aklından en önemli soru : Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?
Peki yağlı cilde sahip kişilerin aklından en önemli soru : Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?

Yağlı ciltler için limon ve bal maskesi

  • 1 tatlı kaşığı Bal
  • Yeteri kadar Süt
  • 1 tatlı kaşığı Limon suyu

Küçük ve derin bir kaseye limon suyu ve balı koyarak ve sütünüzü yavaş yavaş ilave ederek karıştırın ve maske kıvamını elde ediniz. Elde ettiğiniz bu maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize hafifçe sürmeye başlayın. Cildinizin üzerinde maskeyi kuruttuktan sonra biraz nemli bir sünger yardımıyla hafifçe maskeyi yüzünüzden silin. 15 günde bir uygulamalısınız.

Doğal maske tarifi
Doğal maske tarifi

Yağlı ciltlere limon maskesi

  • 2 çorba kaşığı Su
  • 2 adet limonun kabuğu

Limon kabuklarını rendeleyin ve suyun içine atın. 5 dakika bekletin. Elde ettiğiniz bu karışımı robottan geçirin. Maske elde ettikten sonra yüzünüze krem sürer gibi sürün ve 4-5 dakika bekletin. Sonra ılık su ile temizleyin. 7 günde bir uygulamalısınız.

Yağlı ciltler için kil maskesi

  • 2 tatlı kaşığı Su
  • 3 yemek kaşığı Kil
  • 2 yemek kaşığı Maya
  • 1 tatlı kaşığı  Toz şeker

Önce bir kabın içine mayayı koyup 2 tatlı kaşığı suda eritmekle başlayın. Maya eridikten sonra toz şekeri üzerine ilave edin ve karıştırın. Sonra kili ekleyip maske kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Karışımı 15 dakika dinlendirip yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 30 dakika bekletin ve bol su ile temizleyin. 10 günde bir uygulamalısınız.

Ayrıca sizler için yardımcı olacak Cilt lekesi problemi neden olur? Doğal maske tarifleri makalemizi incelemenizi öneririz.

Yağlı ciltler için maske tarifleri - Doğal maske tarifi
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası