Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır?

Marjinallik, diğerlerine göre farklı ve uç noktasında olmakdır. Marjinal Giyim Tarzı deyince de kişilerin klişeleşmiş giyimleri değil, extrem ve farklı şekilde kişinin kendini yansıtmasıdır.

Sözlük anlamı aykırılık olan marjinallik kelimesi, toplumun uç ve extrem noktasındaki kişileri ve giyim tarzlarını vurgular. Yakın gelecek de ise daha çok giyim tarzı için kullanılan marjinal kelimesi çok detaylı bir konudur. Dolayısıyla da marjinal stilde giyinen insanlar, her zaman farklı ve sıra dışı görünmeyi başaran kişiler olmaktadır. Sokak modasıyla çok özdeşleşen bu akımda yeniliklere açık bir ruha sahip olmanın gerekliliğini de hatırlatalım. Cadde- sokak, ofis ya da davetlerde marjinal bir şıklığa bürünmek istiyorsanız,  bu fikri benimsemeniz gerekebilir.

Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır sorusunun cevabını bir çok kaynak ve konuyu araştırarak sizlere daha detaylı şekilde alt satırlarda anlatmaya çalıştık. Şimdi gelin sizler için marjinal giyim nedir sorunun yanıtını sizlerle birlikte bulalım

Marjinal Giyim Tarzı Yaratıcılık Gerektirir

Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır?
Marjinal Giyim Tarzı Yaratıcılık Gerektirir

Marjinal bir ifadeye bürünmeyi dilerseniz ekstrem parçalar seçebileceğiniz gibi sadece bir adet tişörtle bir yırtık kotla ve postallarla dahi bunu başarabilirsiniz aslında. Burada kullanılan renkler, fade, makyaj ve saç uyumu da bütün resmi tamamlayan öğeler olarak doğru biçimde karşıya yansıtılmalıdır. Kısacası marjinal bir kadın tüm bu detaylarda yaratıcılığını kullanarak uçlarda dolaşabilir ve detay bütünlüğünü yakalayabilir. Tıpkı 19.yüzyılda yaşayan ve tüm yaşamını sakatlığı dolayısıyla yattığı yatağında geçirmek zorunda kalan ve inanılmaz bir sanatçı olan ressam Frida Kahlo gibi. Onun duruşunu ve kullandığı stilleri incelediğinizde marjinal kadın tipiyle ilgili anlatmak istediğimiz tüm gerçekleri ve ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayabilirsiniz.  Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır konumuz sürüyor.

Parmak İzi Tekliğine Göre Marjinal Çizgiler

Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır?
Parmak İzi Tekliğine Göre Marjinal Çizgiler

Kimi zaman marjinal biri olmak için flöresn renkleri ya da hiç yapılmamışı yaparak farklı parçaları birbiriyle kombinlemeyi başarmanız yeterli olabilir. Örneğin bu konuda ilginç seçimlerdeki floppy ya da paper boy şapkaları işinizi görürken fantastik renklerdeki kürklü bir montlar, farklı ayakkabı stilleri, kazınmış saçlar hatta birbirinden farklı çoraplar bile marjinal kimliğinizi ortaya koymanız için yeterlidir kimi zaman. Burada doğru yolu bulmak durduk yere aşırılık yapmak değil sizin ruhunuzun derinliklerinden çıkan marjinal tasarımlara orantılı bir şekilde ulaşmak olacaktır. 

Marjinal giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası