Kırmızı renkli dekorasyon önerileri

Ev dekorasyonunda en sıcak renklerden birisi olan kırmızı, renkli dekorasyon önerileri ile evinizde sıcaklık ve enerji olarak en güzel ortamı verecektir. Sizler için derlediğimiz yazımız da kırmızı renkli dekorasyon önerileri ile nasıl yapacağınızdan bahsettik.

Renk skalasında yer alan en etkili renklerden biridir kırmızı tonları. Tarih boyu aşkın rengi olarak bilinen bu güçlü ton, evlerinize sıcaklık katmak için bire bir renklerdendir.  Kırmızı renkli dekorasyon önerileri ni uyguladığınızda size sıcacık ve sempatiklik yüklü yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.

Kırmızı renkli dekorasyon nasıl yapılır?

Kırmızı renkli dekorasyon önerileri
Kırmızı renkli dekorasyon nasıl yapılır?

Kırmızı tonları belki ilk etapta evlerde yoğunlukla kullanıldığında sizi korkutacak bir renk tonu olarak gelebilir. Eğer mekanınızda bu kadar çok baskın renge ağırlık vermek istemiyorsanız, alanlarınızda daha az kırmızı görseline de yer verebilirsiniz.  Eğer baskın kırmızının evinizi boğucu bir havaya sokacağınız düşünüyorsanız, daha küçük dozlarda kullanabilirsiniz. Örneğin siyah – gri bütünlüğüne sahip bir salonda tek bir kırmızı sofa koltuk kullanarak bu dengeyi ayarlayabilirsiniz. Ya da bunun yerine kırmızı renkli ekoseli yastıklar, kırmızı İskoç battaniyeleri, kalp formundaki kırmızı minderler, al tonlarında bir halı, tek bir berjer koltuk,  perde veya kırmızı vazo –heykel türevleriyle evlerinizi ısıtabilirsiniz.

Ful Kırmızı Yüklü Salonlar

Ful Kırmızı Yüklü Salonlar
Ful Kırmızı Yüklü Salonlar

Ama ben radikal bir kırmızı severim diyorsanız elbette bu adımlar size yeterli gelmeyecektir. O zaman aştan aşağı kırmızıya boyanmış bir duvar veya desenli duvar kağıdı evinizi elektriklendirebilir. Aynı tonların devamında koltuk ve halı renk tonlarını da bütünlük içinde sürdürebilirsiniz.

Kırmızı Hangi Eşlikçi Renklerle Kullanılmalı?

Kırmızı Hangi Eşlikçi Renklerle Kullanılmalı?
Kırmızı Hangi Eşlikçi Renklerle Kullanılmalı?

Kırmızı tonları;  beyaz, gri, antrasit tonları, siyah, füme tonları, gold, beyaz,  mavi, yeşil gibi renklerle bir arada kullanılabilecek olan bir tondur.  Daha vurgulu deko alanları için kırmızı tonlarını ön plana çıkaran siyah zeminleri kullanabilirsiniz.  Kırmızı ve beyaz konseptleri de genellikle sempatik ve küçük odalarda kullanılan uygulamalardandır.  Yine animal print uygulamalarında dalmaçyalı ve leopar desenlileri de kırmızı ile eşleştirilerek kullanılabilir. Örneğin bu hayvan desenlerine sahip bir kanepe ve yer halısından faydalanabilirsiniz. Yine kırmızı ile gold tonları da bir arada kullanılabilen ve öne çıkarılan renk yansımalarındandır. Örneğin kırmızı kadifeden drapeli perdelerin kullanıldığı bir evde altın renklerindeki şamdanlar,  heykeller ve aksesuarlar için olmazsa olmazı gibidir. Bu iki renk evlere lüks ve ihtişamlı bir hava katar her zaman. Sözünü ettiğimiz

Kırmızı Hangi Eşlikçi Renklerle Kullanılmalı?
Kırmızı tonları;  beyaz, gri, antrasit tonları, siyah, füme tonları, gold, beyaz,  mavi, yeşil gibi renklerle bir arada kullanılabilecek olan bir tondur.

Örneğin bu hayvan desenlerine sahip bir kanepe ve yer halısından faydalanabilirsiniz. Yine kırmızı ile gold tonları da bir arada kullanılabilen ve öne çıkarılan renk yansımalarındandır. Örneğin kırmızı kadifeden drapeli perdelerin kullanıldığı bir evde altın renklerindeki şamdanlar,  heykeller ve aksesuarlar için olmazsa olmazı gibidir.Bu iki renk evlere lüks ve ihtişamlı bir hava katar her zaman. Sözünü ettiğimiz kırmızı renkli dekorasyon önerileri ni kullanarak siz de evlerinizin görselini ısıtabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası