Kırışıklık önleyici krem evde nasıl yapılır? 5 mükemmel tarif

Sizin için hazırladığımız 5 tariften birini kullanarak, sizde evde kırışıklık önleyici yaşlanma karşıtı yüz kremini, 8 önemli uyarıyı dikkate alarak yapabilirsiniz?

Ev yapımı yaşlanma karşıtı kremleri kendi başınıza yapmak çok kolay değildir. Evde kırışıklık önleyici krem yaparken cilt tipinize uygun olan malzemeleri seçmek son derece önemlidir. Ancak, dahası var, çünkü doğru seçilmiş malzemeler bile yanlış oranlarda karıştırırsanız “işe yaramaz”.

Ev yapımı bir yaşlanma karşıtı yüz kremi yaparken tüm şartları yapmanız durumunda, mağazalarda satılanlara göre ne kadar avantajlı olduğunu göreceksiniz.

Kırışıklık önleyici yaşlanma karşıtı yüz kreminin özellikleri

Kırışıklık önleyici yaşlanma karşıtı yüz kreminin özellikleri

Bu tür yüz kremleri kırışıklıklar için en temel ayırt edici özelliği doğallıklarıdır. Burada bulunan tüm malzemeler – çeşitli koruyucu maddelerle birlikte seri üretim benzerlerinden çok daha fazla fayda sağlayabilen doğal nemlendiricilerdir.

Evde farklı ev yapımı yaşlanma karşıtı kremleri yaparak kullanabilirsiniz: Mineral jöleli veya temel olarak farklı yağların alınması. Ayrıca balmumu içeren yüz ürünleri de oldukça popülerdir.

Ev yapımı yaşlanma karşıtı kremlerin avantajları:

Koruyucu ve zararlı maddelerin olmaması;

Uygun bileşenlerle hazırlanan ev yapımı yüz kremi, sonuç olarak mağazadaki hazır kozmetik ürünlerinden çok daha yüksek neticeler verir;

Hormon yoktur;

Bağımlılık yapmaz.

Evde yapılan yüz kremlerinin tek dezavantajı, uzun süre saklanamayacaklarıdır çünkü koruyucu içerikleri yoktur. Ayrıca, bu ürünü çok az veya düzensiz bir şekilde kullanırsanız faydalı bir sonuç elde edemeyeceğinize bilmelisiniz.

Kırışıklık önleyici ev yapımı yüz kremi nasıl yapılır?

Kırışıklık önleyici ev yapımı yüz kremi nasıl yapılır?
Kırışıklık önleyici ev yapımı yüz kremi nasıl yapılır?

Kırışıklıklar için yüz kremi birkaç aşamada yapılır.

İlk başta, eğer katı malzemeler varsa önce o malzemeleri eritmelisiniz, böylece topaklaşma olmadan karışımımız yumuşak hale gelir. Bunu başarmak için bazı ürünleri rendeleyebilir, bıçakla kesebilir veya blenderden geçirebilirsiniz.

Daha sonra bunları benmari usulü, buhar banyosu kullanarak fırında ısıtmanız gerekir. Bir sonraki adım, bu katı bileşenleri sıvılarla (yağlar, vb.) karıştırmak olacaktır.

Sıvı bileşenleri ana karışımımız ile karıştırdığınızda, iyice çalkalamanız gerekir. Bunu yapmak için bir karıştırıcı mikser, blender, basit bir çırpıcı veya normal bir çatal kullanabilirsiniz.

Karışım soğuyuncaya kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra hazırladığımız kırışıklık karşıtı ürünü, cam veya plastik bir kaba koyun ve 5 ila 7 gün boyunca buzdolabında bekletin.

Kırışıklıklar için ev yapımı 3 yüz kremi tarifi

Birçok yaşlanma karşıtı tarif var, ama biz size en basit ve en etkili olanlardan bahsedeceğiz.

Un ve ballı kırışıklık önleyici krem tarifi

Un ve ballı kırışıklık önleyici krem tarifi

Malzemeler:

 • Buğday unu (0,5 ila 1 bardak)
 • Her türlü bal – 2 çay kaşığı yeterli olacaktır
 • 1 yemek kaşığı gliserin
 • Bir yumurta beyazı

Belirtilen oranlarda küçük bir kapta gliserin, yumurta akı ve balı karıştırın. Sonra acele etmeden  kalın bir kıvam elde edene kadar un ekleyin. Kırışıklık önleyici krem, temiz ve önceden yıkanmış boynunuza ve yüzünüze 10 dakika boyunca uygulayın.

Ardından ılık suyla yıkayıp durulayın.

Sonucu korumak için, zaman zaman yüzünüzü önceden demlediğimiz soğuk papatya suyu ile yıkamanız gerekir.

 

Gliserin içeren yaşlanma karşıtı krem tarifi

Bu tarif yağlı cilt tipleri olan kadınlar için mükemmel uygundur.

Malzemeler:

 • Kâfur yağı (5-6 damla)
 • Limon suyu (2 yemek kaşığı)
 • Bal (1 çay kaşığı)
 • Gliserin (1 çay kaşığı)
 • Bir yumurta sarısı
 • Zeytinyağı (1 çorba kaşığı)

Öncelikle, yağ, bal ve yumurta sarısını karıştırmanız gerekir. Ardından, tel çırpıcı ile kâfur yağı ve diğer malzemeleri ekleyerek karışımı elde edin. Kırışıklık karşıtı kremi 20 dakikadan daha uzun süre uygulayın. Ardından ılık suyla yıkayıp durulayın.

 

Kuru ve hassas ciltler için yaşlanma karşıtı krem tarifi

Kuşburnu ile kırışıklıklar için yüz kreminin yapması çok kolaydır ve cilt için çok faydalıdır.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı az yağlı tereyağı
 • 1 yumurta sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Kuşburnu  (3 yemek kaşığı)

Kırışıklık kremi yapabilmek için tüm bileşenleri topaklanma olmadan homojen bir karışım elde edene kadar ovalamanız gerekir. Kuşburnu yoksa hurma, bezelye veya erik de kullanabilirsiniz.

Ev yapımı kırışıklık karşıtı göz kremi – 2 mükemmel tarif

Ev yapımı kırışıklık karşıtı göz kremi - 2 mükemmel tarif
Ev yapımı kırışıklık karşıtı göz kremi – 2 mükemmel tarif

Ev yapımı kırışık önleyici göz kremi yapma tekniği çok basittir. Kısa bir süre içinde kendi kendinize güvenli, etkili ve doğal bir yaşlanma karşıtı göz kremi yapabileceksiniz.

Papatya göz kremi tarifi

Yabani papatya, göz çevresinde bulunan hassas deri, duyarlı ciltler için kesinlikle en iyi malzemelerden birisi olarak kabul edilir. Şifalı bitkiler, iltihapları gidermek, cildi nemlendirmek, enerjisini ve doğal parlaklığını artırmak için çok iyidir.

Malzemeler:

 • Papatya çiçeği (kuru) – 1 çay kaşığı
 • Kireç çiçekleri (kuru) – 1 çay kaşığı
 • Kaynar su – ½ cam
 • Tereyağı – 1 yemek kaşığı
 • Hint yağı – 1 tatlı kaşığı

İlk önce, çiçekleri demlemek için hazırlayalım. Bunu yapabilmek için bir kâseye bir çay kaşığı papatya ve ıhlamur çiçeği koyun, kaynar suyu dökün ve tabağın üstünü örtün. 15 dakika boyunca bekleyin. Sonra demlenen çiçek suyunu süzün.

İki yemek kaşığı demlenen çiçek suyunu eritilmiş tereyağı ve bir kaşık Hint yağı ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir çırpıcı ile homojen oluncaya kadar iyice karıştırın.

Kırışıklık karşıtı göz kremini en fazla 5 gün bir buzdolabında saklayabilirsiniz. O zaman sonunda yeni bir karışım yapmanız gerekir. Kırışıklık önleyici göz kremini yatmadan önce, uymadan en az bir saat önce uygulayın.

Papatya göz kremi, göz çevresindeki kırışıklıkların temel sorunlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Derin etki yapan kırışıklık önleyici göz kremi tarifi

Derin etki yapan kırışıklık önleyici göz kremi tarifi
Derin etki yapan kırışıklık önleyici göz kremi tarifi

Bu ürünü hazırlamak çok kolaydır, ancak en önemlisi hazırlanış sırasına bağlı kalmaktır.

Göz çevresindeki kırışıklıkları önler ve mevcut kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Malzemeler:

 • Kakao yağı – 2 yemek kaşığı;
 • Kekik veya tutsan – 2 yemek kaşığı;
 • E Vitamini – 1 kapsül veya solution çay kaşığı yağlı çözelti;
 • Yabani gül yağı – 5 damla;
 • Lavanta yağı – 5 damla;
 • Kaynar su – 250 ml.

 

Her şeyden önce, bitkisel demleme karşımı hazırlamanız gerekir, çünkü demlenmesi gerekir.

2 yemek kaşığı kekiği kaynar su ile karıştırın, kabın üst kısmı kapak ile kapatılır ve 20 dakika bekletilir. Hazır hale gelen bitkisel demleme karışımını süzün ve oda sıcaklığına soğutun. Daha sonra kakao yağını alıp bir kaba koyun ve bunları benmari usulü, buhar banyosu kullanarak fırında ısıtın. Sert tereyağı tamamen eritilmelidir.

Tencereyi yavaş ateşte bıraktığınızdan emin olun, böylece sıcaklık besin elementlerini tahrip etmez. Ateşten tereyağı alın ve oda sıcaklığına soğutun. Karışım soğutulduğunda, vitamin, yabani gül ve lavanta yağları ekleyin ve iyice karıştırın.

Yavaş yavaş 2 çorba kaşığı bitkisel demleme karışımı ekleyin ve homojen bir doku elde edene kadar tekrar karıştırın. Sonra tamamen soğutup ve uygun bir kaba alınız. Kırışıklıklar için ev yapımı kırışıklık karşıtı göz kremi, sabahları göz çevresindeki temiz cilde uygulanmalıdır.

Yumuşak ve dikkatli hareketlerle uygun şekilde uygulayın. Gözlerin etrafındaki alan kolayca gerilebilir. Kozmetik ürünleri yanlış kullanırsanız, göz çevresi kırışıklıkları daha da artar.

 

Ev yapımı yaşlanma karşıtı yüz kreminin kullanımıyla ilgili 8 uyarı

Yaşlı ciltler için olan kırışıklık önleyici ürünler döküntülere, kaşıntıya veya acı veren hislere yol açar. Bu ürünleri etkin bir şekilde faydalı olarak kullanabilmek ve istenmeyen sonuçlara yol açmaması için aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız:

 

 1. Ev yapımı kırışıklık karşıtı krem sürmeden önce, görünmeyen cilt bölgesinde kesinlikle test etmelisiniz. Kızarıklık ortaya çıktıysa veya kaşınmaya başladıysa, kesinlikle kullanmayınız.
 1. Kozmetik ürünlere sadece yüksek kalitede doğal yağlar uygun olacaktır. Kimyasal olarak sentezlenmiş benzer mevcut ürünler dermatolojik problemleri ve kırışıklıkları daha da kötüleştirir.
 2. Uçucu yağlar, son adımlarda eklenmelidir, çünkü onları ısıtamazsınız.
 3. Bileşenleri karıştırmak için bir cam, porselen veya seramik olan bir kap seçmelisiniz.
 4. Ev yapımı kırışıklık karşıtı ürünü kullanmadan önce cildinizi hazırladığınızdan emin olun, gözenekler kirden temizleyin, cildinizi temizleyin ve kirden arındırın o zaman en iyi etkiyi elde edersiniz.
 5. Yaşlanma karşıtı kozmetik prosedür sırasında kaslar gevşetilmelidir. Bileşenlerin derin katmanlara girmesini ve beklediğiniz maksimum kırışıklık karşıtı etkiyi getirmesini sağlar.
 6. Ev yapımı yaşlanma karşıtı kremler çoğunlukla yağlıdır, bu nedenle, satın alınan ürünlerden farklı olarak, uygulamadan 20 dakikayı aşmadan temizlemelisiniz.
 7. Ev yapımı kırışıklık karşıtı kremlerin ambalajlaması için mükemmel seçenek, hava almayan vakumlu kaplardır.

Öneriler:

Normal tenekeleri kullanırsanız, kırışıklık karşıtı kremleri parmaklarınız ile alırsınız ve yeterince hijyenik değildir ve bu tür şeylerin saklanma ömrünü önemli derecede azaltabilir.

Ev yapımı yaşlanma karşıtı krem özel bir ekipman kullanarak kimyasal bileşiklerden ve cilt bakımından kaçınarak gençlik ve cilt tonunu korumanın gerçek bir olasılığıdır.

En az çaba zaman ve bütçe harcaması ile son derece olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür, oldukça dikkat çekici ve olumludur.

 

Kırışıklık önleyici krem evde nasıl yapılır? 5 mükemmel tarif
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası