Kabarık pandispanya nasıl yapılır?

Tam ölçüsünde, tadı ve kıvamı ile damaklarınızı çatlatan pandispanya yapmanın püf noktaları nelerdir. Kabarık pandispanya nasıl yapılır?

Mutfakta kadınları en çok zorlayan tariflerden biri pandispanya yapımıdır. Her ne kadar kolay gibi görünse de pandispanya yapmak oldukça zordur. Yapılan pandispanya kabarmayıp yapışkan bir hal alabilir ya da beklediğinizden daha sert olabilir. Peki pandispanya nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce, bazı kurallara uyarak tam isteğiniz gibi kabarık ve yumuşak bir pandispanya yapabilirsiniz. İşte kabarık pandispanya yapmanın püf noktaları

Eğer “Kabarık pandispanya nasıl yapılır”?  Sorusunun cevabını arıyorsanız bu haber tam size göre… Hem lezzetli hem de kabarık bir pandispanya yaparak misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizler için araştırdığımız talimatlara uygun bir şekilde tarifi hayata geçirmek.

Kabarık pandispanya yapmanın püf noktaları

Pandispanya yapılışı
Pandispanya yapılışı

Pandispanya yaparken bilinmesi gereken en basit kurallardan biri yumurtalarla ilgilidir.  Eğer pandispanyanın kabarmasını istiyorsanız kullanacağınız yumurtaları en az 3 saat önceden buzdolabından çıkarmanız gerekiyor. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtalar daha iyi bir pandispanya yapmanıza yardımcı olacaktır.

Uygulanması gereken ikinci püf nokta ise keki yaparken yumurtaların beyaz ve sarılarını ayrı olarak çırpmaktır. İlk önce şekeri ve yumurtaların sarılarını çırpın daha sonra yumurtaların beyazlarını iyice köpürene kadar çırpın.  Ayrı yerlerden çırptınız yumurtaları son olarak birleştirin.

Pandispanyayı yaptınız kap derin olmalıdır. Ayrıca keke konulan un asla mikserle karıştırılmamalı tahta bir kaşık yardımı ile karışıma yedirilmelidir.

Pandispanyayı yapacağınız tepsi ya da kalıba mutlaka yağlı kağıt serin eğer yağlı kağıt kullanmıyorsanız kalıbı katı yağ ile yağlayın.

Fırını önceden ısıtın. Pandispanya kekinin en iyi pişme ısısı 170 derecedir.

Pandispanya piştikten sonra keki hemen kullanmayın. Aradan bir gün geçmesini bekleyin.

Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası