Göz çevresi kırışıklıkları neden olur? Kırışıklıklar nasıl önlenir?

Göz çevresi kırışıklıkları yaşlanmanın sonucu oluşan doğal bir durumdur. Bu durumu yavaşlatabilirsiniz. Peki göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer?

Yorgunluğa ne yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları insanların en çok şikâyet ettiği konulardandır. Buna sebep olan durumlardan bir tanesi de güneş ışınlarıdır. Sebep ne olursa olsun bu durum görünümü olumsuz yönde etkiler ve insanın kendisini kötü hissetmesine sebep olur. Ancak gelişen teknoloji ile bulunan yöntemler sayesinde bu kırışıklıklara son vermek mümkündür. Tercih edilen ve en etkili yöntem ise botoks uygulamasıdır.

Botoks uygulaması ile elde edilen sonuçlar nelerdir?

  • Botoks işlemi yapıldıktan 4-7 gün sonra mimiğe bağlı olarak ortaya çıkan çizgiler giderilir.
  • Göz aralığı açılır
  • Kaş yükselme meydana gelir
  • Sonuç olarak kişide genç görünüm elde edilir
  • Aynı zamanda bu yöntem, yaşla birlikte inen kaşların kaldırılarak, daha dinamik bir ifade kazandırılmasında oldukça etkilidir.
  • Eğer göz derisi yaşlı olan kişilere botoks yapılıyorsa botoksa ilave olarak cildi yenileyen yöntemlerin yapılması, tedavinin daha kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

Göz çevresi kırışıklıklarına çözüm olan diğer yöntemler

Göz çevresi kırışıklıklarına çözüm olan diğer yöntemler
Göz çevresi kırışıklıklarına çözüm olan diğer yöntemler

Göz çevresi kırışıkları ve sarkıklığı gidermek ve göz çevresini oluşturan derinin gençleştirilmesini sağlamak için fraksiyonel lazerler, radyofrekans ya da fraksiyonel radyofrekans en uygun tercihlerdir. Bunların yanı sıra mezolift PRP de etkili yöntemler arasındadır. Bu yöntemler botoksla beraber uygulanabildiği gibi botoks olmadan da uygulanabilir. İlk olarak franksiyonel cihazlar ya da radyo frekans ile işleme başlanabilir. Bu yöntemler yetersizse ve göz çevresinin cildi fazla yaşlı ise PRP veya mezolift ile birlikte uygulanması daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Kırışıklıklarda kullanılan dolgu enjeksiyonları da kırışıklıkların azaltılması, gözaltı morluklarının giderilmesi ve göz altındaki derinin toparlanması için oldukça etkilidir.

Göz çevresi kırışıklıklarında elektrik akımı tedavisi

Bu işlemde kişinin hissetmediği, farklı frekans ve akım şiddetindeki galvanik ya da doğru akım özel olarak üretilen uygulayıcılarla, belli sürelerde ve tekrar eden seanslarda uygulanmaktadır. Bu işlemden sonra deri altında bulunan küçük kas liflerinin aktif hale gelmesi sağlanır ve cilt gerginliği elde edilir. Bu sayede göz çevresi kırışıklıkları önemli derecede yok edilir. Özellikle boyun ve göz çevresinde son derece etkili sonuçlar vermektedir.

Kuru cilt bakımı nasıl olmalıdır! Kuru cilt nasıl nemlendirilir?

Göz çevresi kırışıklıkları neden olur?  Kırışıklıklar nasıl önlenir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası