Yazın parlak bir cilt için ne yapmalıyız?

Parlak ve daha canlı bir cilde sahip olmayı hepimiz isteriz. Mevsim şartları cildimizi yıpratsa da önlemler alarak cilt sağlığımızı koruya biliriz. Peki yazın parlak bir cilt için ne yapmalıyız? Yazın cildimize ne iyi gelir? Kuru bir cilt için ne yapmalıyız.

Cildimizin yaz mevsiminde de canlı ve sağlıklı bir şekilde görünmesini sağlamak için öncelikle doğru beslenme, günlük bakım ve güneşten koruyucu önlemlerin sağlanması büyük önem taşıyor. Yaz mevsiminde güneş, deniz ve havuzun etkisiyle cilt zamanla kuruyarak parlaklığını ve canlılığını kaybetmektedir. Yazın parlak bir cilt için öncelikle öğle saatlerinde ve uzun süreli güneşte kalınmaması gereklidir. Cilt tipine uygun güneş kremi ve şapka ile güneş gözlüğü kullanımı da önemlidir.

Yazın Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyız?
Yazın Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyız?

Yazın parlak bir cilt için cilde nem sağlamanın önemi sıcak yaz günlerinde her gün duş alınarak tamamlanmalıdır. Ancak duşta çok sıcak su yerine ılık bir duş tercih edilerek günde 2 kez dahi duş almak zararlı olmamaktadır. Suda çok aşırı şekilde zaman geçirmek ve sıcak su kullanmak özellikle yaz mevsiminde cildin daha fazla kurumasına yol açacağı için kısa süreli ılık duş parlak cilt konusunda en büyük destekleyicidir. Ayrıca duş sonrasında nemlendirici losyon uygulanan cilt nem dengesini de koruyarak parlayan bir cildin farkını size kanıtlayacaktır.

Yeterli Şekilde Su İçmek

Cilt bakımı için sağlıklı beslenmenin en önemli noktalarından biri de cildin yazın kaybettiği nemi alabilmesi için su tüketiminin dikkate alınmasıdır. Ter, güneş ve sıcak ile çok fazla su ve nem kaybeden vücudun ve cildin neme ihtiyacını günde 2.5 litre su içerek telafi etmek oldukça faydalıdır. Su tüketiminin yanı sıra maden suyu ve ayran tüketimi de tavsiye edilmektedir.

Doğal Cilt Bakımı Yapmak

Yazın Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyız?
Doğal Cilt Bakımı Yapmak

Cilt bakımını yaparak yazın parlak bir cilt konusunda bu zemini hazırlamak önemli ve gereklidir. Yaz mevsiminde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için içeriğinde bal, yoğurt, zeytinyağı ve kil gibi maddelerin bulunduğu doğal maskeleri kullanmaktan kaçınmamalıyız. Haftada bir kez doğal maskelerden cildimize uygun olanı tercih ederek uygulamak sayesinde cilt bakımını sağlayabilirken canlı bir cilt dokusu ile de kolajen üretimini desteklemiş olmak önemlidir.

Güneş Koruyucu Krem Kullanmak

Tatilde veya yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarından korunmak için öncelikle SPF 50 faktör bir koruyucu krem kullanmak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca 12.00 ile 16.00 saatleri arası güneşe çıkmamak, 2 saatten daha fazla güneşte kalınacaksa koruyucuyu kremi sürekli yenilemek gibi tedbirler ile parlak cilt konusunda hassas davranmak sağlığımıza da olumlu bir etki ile yansımaktadır. Parlak bir cilt için önce herkesin kendine dikkat ederek gerekli önlemleri alması daha sonra da cilt bakımı için farklı uygulamalardan destek alması en doğru yöntemdir.

Yazın parlak bir cilt için ne yapmalıyız?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası