Topuklu ayakkabı ile nasıl rahat yürünür

Şık ve güzel görünmek isteyen bayanların tercihi her zaman topuklu ayakkabılardır. Sizde bir kaç püf noktasıyla topuklu ayakkabı ile rahat ve kolay yürüyebilirsiniz.

Yüksek topuklar bir kızın en iyi arkadaşı olabilir; daha uzun boylu durmanıza, daha ince görünmenize ve kendinize daha çok güvenmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, yüksek topuklu ayakkabı ile yürümek, özellikle alışkın değilseniz, biraz zor olabilir

Endişelenmeyin, yüksek topuklularla korkusuzca yürümeyi öğrenmek biraz pratik ile rahatlıkla öğrenilebilir. Bu faydalı ipuçlarını uygulayarak ve yüksek stilettolarla kısa sürede podyum modeli gibi yürüyeceksiniz

Kadınların dikkat çekici cazibesinin sesi olan topuklu ayakkabıların şıklığı kadar rahatlığının önemi de büyük

Peki bu inceliğin rahatlığı nerede gizli?

Uygun topuk boyu, Vücudunuzun proporsiyonu, duruş ve yürüyüş şeklinizle Topuklu Ayakkabıların ferahlığını hissetmeniz mümkün.
Uygun topuk boyu, Vücudunuzun proporsiyonu, duruş ve yürüyüş şeklinizle Topuklu Ayakkabıların ferahlığını hissetmeniz mümkün.

Öncelikle kendi Vücut proporsiyonunuza uygun ve en rahat ettiğiniz topuk boyunu seçerek başlamalısınız. Uygun topuk boyu duruş ve yürüyüş konforunuzu elde etmenizi sağlayacaktır.

Topuklu ayakkabı da doğru topuk seçimi nasıl yapılır?

İstediğiniz farklı yükseklikteki Topuklu Ayakkabıları deneyerek , duruş ve yürüyüş modelinizi belirlemelisiniz. Eğer dizleri kırıyorsak sebebi postürümüze uygun olmayan topuk boylarından kaynaklı kambursal bir kötü görüntüyle, öz güvensiz ve gergin bir vücudun yarattığı yorgunlukla bu rahatlığı yakalamamız mümkün olmayacaktır. O Nedenle Topuklu Ayakkabı Seçimlerinizde, en rahat hissettiğiniz topuk boylarından yana olmalıdır.

Topuklu ayakkabı giyerken ilk önce yere topuğunuzu, sonra da parmak uçlarınızı yere temas ettirmelisiniz. Bu şekilde adımlarınız  daha doğal ve düzgün görünür.
Topuklu ayakkabı giyerken ilk önce yere topuğunuzu, sonra da parmak uçlarınızı yere temas ettirmelisiniz. Bu şekilde adımlarınız  daha doğal ve düzgün görünür.

En vazgeçilmez olan Stiletto, platformsuz ama yüksek topuklarda rahatlığı yakalaya bilmemiz için, önce topuklara basıyor hissiyle, tüm yükü topuğa değil , burada ki dikkati ön ayak tabanının desteğini alarak ilerliyor olmalıyız. Aksi bir durumda burkulma olaylarının olması kaçınılmaz

Topuklu ayakkabı rahat olmalı

Topuklu Ayakkabılarda “Topuk” ne kadar yüksekse çekicilik ve kadınsallık o kadar göz doldurur düşüncesi yanlıştır. Topuklu ayakkabı giyerken önemli olan doğru orantıdır.

Ayakkabının gövde kısmı önemli

Ayakkabınızın gövde kısmı sertse, ayağınızın burkulmasına ve incinmesine neden olabilir. Böyle durumlarda bu bölgeyi biraz su ile ıslatın ve parmağınızla biraz ovalayarak derisini yumuşak bir hale getirin. Veya bu durum için özel yumuşatıcı aparatlar kullanın.

Göğüs kısmı sağlam olmalı

Ayakkabının topuk kısmının iç tarafı, tabanının altında kalan kısım ayakkabının göğüs kısmı denir. Ayakkabınızda bu bölüm sağlamlığını belirler. Göğüs kısmı sağlam değilse, ayakkabılarınız sağlam olmayacaktır ve giydiğinizde ayaklarınız yere sağlam basmayacaktır.

Tabanı kaygan olmamalı

Peki ayakkabılarınız çok mu kayıyor?

Ayakkabıların tabanlarını hafifçe zımparalayın veya ekstra tutuculuk sağlamak için ayakkabınızın tabanlarını bir anahtarla derin olmayan bir şekilde çizebilirsiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılarınızı yeni aldıysanız, alt tabanının kaygan olma ihtimali olağan bir durumdur. Bu ihtimali azaltmak için ayakkabınızın altını ince bir zımpara ile bastırmadan, hafifçe zımparalayın. Böylece yeni aldığınız topuklu ayakkabılarınız ile yürürken kayma ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Parmak ucu sıkışmasına dikkat

Parmaklarınız ayakkabınızın içinde rahatsız bir şekilde duruyorsa, bir ayakkabıcıya gidip ayakkabılarınızı kalıba koydurabilirsiniz.

Duruş özen gösterin! Yürürken vücudunuzu dik ve düz tutun

Yüksek topuklu ayakkabı giyerken rahat ve zarif yürüye bilmek için omuzlarınızı dik tutun ve geriye doğru götürün. Böylece estetik bir görünüm elde ederken, hem de topuklu ayakkabılarınızın üzerinde daha rahat durursunuz.

Topuklu ayakkabıları giydiğinizde doğal olarak sizi öne doğru durmaya zorlayacaktır. Bu yüzden başınızı ve omuzlarınızı geride tutmalısınız. Vücut denge merkezini güçlü tutmak yürürken ayaklarınızdaki baskıyı azaltacaktır.

Ayak bakımınızı aksatmayın

Gün boyunca yorulan ve ayakkabılarınızın içinde kasılan ayaklarınızı nemlendiriciler, maskeler ve masajla rahatlatın.

Topuklu ayakkabı ile nasıl rahat yürünür
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası