Sebzelerin vücudumuz için bilmediğimiz önemli 3 özelliği

Her tür ürün, özellikle sağlık ve spor başarıları söz konusu olduğunda kendine özgü bir kaliteye sahiptir. Bu bakımdan çeşitli ürünlerin faydalı etkisi özellikle önemlidir. Fiziksel sağlığın gelişimine büyük katkı sağladıkları için, sebzelerde bulunan besinler önemli bir yere sahiptir.

Sebzelerin vücuda önemli yararlar sağladığı uzun zamandır bilinmektedir. Dahası, bunların etkisi renge bağlı olarak değişmektedir. Ancak genel olarak bu yiyecek grubu hakkında konuşursak, üç temek özelliğini ayırt etmek gerekir.

Fitokimyasallar

Sebze bitkileri, büyüme sırasında kendilerini korumak için fitokimyasalları üretirler. Ancak bunların çoğu, örneğin domateslerde likopen, havuçta karotenoidler, yeşil ve sarı sebzelerde lutein ve zeaksantin, vücudu güçlendirerek çeşitli hastalıklardan koruyabilir. Özellikle lutein ve zeaksantin göz sağlığını iyileştirir. Vücut geliştirme amaçları için, görev sürekli kas kütlesi kazanmak olduğunda, indoller etkilidir. Bu fitokimyasallar, lahana ve brokoli gibi sebzelerde bulunur indoller, östrojen aktivitesini azaltan ve artan kas büyümesine neden olan enzimlerin sentezini uyarır. Antioksidanlar olarak işlev gören fitokimyasallar egzersiz sonrası kas onarımını destekler.

Diyet Lifi

Sebzeler mükemmel bir diyet lifi kaynağıdır. Lif iştahı azaltır, sindirime yardımcı olur, zararlı maddeleri giderir ve kan şekerini normalleştirir. Ek olarak lif, bağırsak mikroflorası için ana besin kaynağıdır. Bundan sonra bağırsak bakterileri beslenmede eksik olan temel bileşenlerin sentezi gibi önemli işlevleri yerine getirir: vitaminler, amino asitler vb. Ayrıca virüslere karşı mücadele ederler.

Diyet lifi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Neşeli Yeşil Smoothie yapılışı

Neşeli Yeşil Smoothie yapılışı
Neşeli Yeşil Smoothie yapılışı

Yılın bu zamanında çok fazla parti ve çok fazla yiyecek var. Bu yeşil yüzlü , probiyotik ve prebiyotik lifli bazı yanlış adımlarınızı düzeltmenize yardımcı olacak ve sizi mutlu ve sağlıklı bir tatil sezonu ve yeni yıl için doğru yola sokacaktır .

Malzemeler

1 su bardağı hindistan cevizi suyu
2 kivi
1 su bardağı donmuş ıspanak veya lahana
1 muz
2 kaşık toz vanilya

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda karıştırın ve tadını çıkarın.

Spor Standartları

Sebzeler bir spor beslenmesi kadar mükemmeldir. Çünkü düşük kalorilidir. Yani yeterince büyük miktarlarda yenebilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok faydalı madde içermektedirler. Bu tür bir ürünün benzersizliği, önemli bir tüketim ile bile etkili bir şekilde egzersiz yapmanıza, kilo vermenize, görünümü iyileştirmenize ve diğer uygunluk göstergelerine sahip olmanıza bağlıdır.

Sebzelerin vücudumuz için bilmediğimiz önemli 3 özelliği
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası