Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?

Daha çok ergenlik gençlik döneminde can sıkıcı bir durum olsa da, ilerleyen yaşlarda minyon vücuda sahip bayanlar yaşıtları arasında onların canını çok sıkan bir görünüme sahiptirler. Vücut tipinize uygun kıyafet seçimi sizi daha şık gösterecektir. Bu avantajınızı arkadaş çevrenizde, sizler için hazırladığımız giyinme önerileriyle daha da ileriye taşıyabilirsiniz.

Gün geçtikçe moda evrim geçirmekte ve sürekli olarak yenilenmektedir. Moda evrimi güncel olarak tekrarlanmasına rağmen minyon vücut yapısına sahip olan bayanlar kendilerine uygun giysiler bulma konusunda zorluk yaşayabilmektedir. Bu tipe sahip bayanlar biraz araştırma ile zarif vücutlarına uyum sağlayabilen ve gün içerisinde daha çekici görünmelerine yardımcı olacak parçalardan faydalanabilir. Bu yazımızda minyon vücuda sahip bayanlar için giyinme önerilerini sizlerle bir araya getireceğiz.

Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?Minyon vücuda sahip bayanlar nelere dikkat etmesi gerektiğini başlıca şöyle sıralayabiliriz. 

  • Vücut Formu
  • Renk Seçimi
  • Elbise Desen Ve Çizgi Seçimi
  • Etek Ve Elbise Seçim
  • Pantolon Ve Şort Seçimi
  • Ayakkabı Seçimi

Vücut Formu

Dolabınızı yaparken mutlaka vücudunuza uygun ürünlerden yararlanmanız gerekir. Çok dar veya çok bol duracak olan giysileri kullanmamalısınız. Sahip olduğunuz vücudunuzu destekleyecek kıyafetler sizleri daha çekici yapacaktır. Bununla beraber bu kıyafetler boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Hazır şekilde aldığınız elbiseler vücut formunuza tam olarak oturmuyorsa, bir terzi yardımıyla kıyafetlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Renk Seçimi

Kıyafetler konusunda farklı renklerde alt ve üstlerde kombin yapmanız şıklığınıza engel olabilir. Eğer kıyafetleriniz renklerden yararlanmak isterseniz koyu pantolon ya da etek üzerine açık ya da orta renkli bir bluz modellerini kullanabilirsiniz.

Elbise Desen Ve Çizgi Seçimi

Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?
Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?

Yatay çizgilerden oluşan giysilerden kaçınmanız gerekir. Bu giysiler sizleri olduğunuzdan daha kilolu ve kısa gösterecektir. Büyük desen yapısına sahip olan kıyafetlerden de uzak durmalısınız. Bu elbise modelleri yerine sizlere yardımcı olması için dikey çizgili modellerden yararlanabilirsiniz. Küçük desenler vücudunuzun geniş görünmenize engel olacaktır.

Etek Ve Elbise Seçimi

V yaka kıyafetler sizleri olduğunuzdan uzun gösterecektir. İnce gösterecek olan renk ya da desenlerde bulunan elbiseler de yüksek topuklular ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Özellikle yüksek belli etek modelleri de sizi daha kısa ve geniş göstermesinden dolayı kaçınmanız gerekir.

Pantolon Ve Şort Seçimi

Pantolon modellerini seçerken düz şekilde iniş yapan, boru paça modellerini seçmelisiniz. Bol paçalardan uzak durmanız tavsiye edilir. Düşük bel yapısına sahip olan pantolonlar minyon vücutlar için ideal şekilde yer almaktadır. Yüksek bel tarzından mümkün olduğunca kaçınmanız gerekir. Eğer kapri pantolon giymeyi düşünüyorsanız, paça boylarının bilek üzerine denk denk gelmesine dikkat etmelisiniz. Bu şortları seçerken kısa kesime sahip olmalarına dikkat edin.

Ayakkabı Seçimi

Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?Minyon tipli bayanların boyunu daha uzun gösteren en kolay yollar arasında topuklu ayakkabı gelmektedir. Bu ayakkabıların çok yüksek topukta olması gerekmemektedir. Bu çeşitlerin her zaman rahat edeceğiniz yükseklikte olması yeterlidir. Ayrıca ayakkabı ve sandalet modelleri tercih ettiğiniz zaman bilekten bağcıklı modellerden uzak durmalısınız. Bağcılık yapıya sahip ayakkabılar bacaklarınızın kalın ve boyunuzun kısa olarak gözükmesine neden olacaktır. Açık veya sivri buruna sahip olan ayakkabı modelleri her zaman daha zarif bir şekilde görünmenize yardımcı olmaktadır.

Çanta Ve Aksesuar Seçimi

Göründüğünüzde daha uzun görünmek isterseniz, kemerinizi göğüs bölgenizin hemen altına ya da kalçanızın üstüne takmanız gerekir. Kemerin renk skalasının kıyafetlerinizle uygun ve ince olması da son derece önemlidir. Çanta seçimi konusunda ise mutlaka büyük görünümlü olanlardan uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Küçük ya da orta boy çanta modelleri çok daha iyi uyum sağlayacaktır. Takı seçimi yaparken de tıpkı çanta modellerinde olduğu gibi büyük olanlardan kaçınmanız gerekir.

Sizde  burada yer alan Minyon vücuda sahip bayanlar önerileri dikkate alarak çok daha doğru bir şekilde giyinebilirsiniz.

Minyon vücuda sahip bayanlar nasıl giyinmelidir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası