Kısa gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Gelin olmak tüm kadınların vazgeçilmez rüyasıdır. O gün geldiğinde her şey tüm şaşaası ile olmalıdır. Peki giyeceğiniz gelinlik, kısa gelinlik ise nelere dikkat edeceksiniz.

Gelinlik giymek her genç kız için çocukluğundan beri gelen bir hayalidir. Haliyle herkes düğün gününde kusursuz bir görünüme sahip olmak ister. Saç ve makyaj o gün gelinliğinizin yardımcı kahramanlarıdır. En önemli seçim elbette nasıl bir gelinlik giyeceğinizdir. İyi bir gelinlik seçimi yapabilmek için kişinin bedenini çok iyi tanıması gerekmektedir. Nasıl bir düğün yapacağınızın da gelinlik modeliniz üzerinde ki etkisi oldukça büyük olacaktır. Birkaç püf noktası atlamadan kısa gelinlik nasıl seçilir bu soruların yanıtlarını öğreneceğiz.

Kısa gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?
Kısa gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kısa gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kapalı salonda yapacağınız bir düğünde klasik uzun modelleri tercih etmeniz elbette ki sizin için çok daha uygun olacaktır. Düğününüz normal düğünlerin haricinde bir plaj düğünü olacaksa ya da mükemmel bir kır düğünü hayali kuruyorsanız kısa gelinlikler o gün size kendinizi tam bir prenses gibi hissettirecektir. Eğer iki duvak kullanacaksanız duvaklarınızdan biri uzun biri kısa olmalı. Bu duvaklarınızdan uzun olanını nikah töreninden sonra çıkartıp kısa duvağınız ile geceye devam etmeniz daha hoş ve rahat olacaktır. Bunun dışında kısa ya da mini gelinlik ise bütün gece rahat etmenize yardımcı olacaktır.

Kısa gelinlikler nasıl seçilir?

Kısa gelinlikler nasıl seçilir?
Kısa gelinlikler nasıl seçilir?

Aslında genel anlamda sadece kısa gelinlikler için değil her gelinlik için aynı kurallar geçerlidir. Öncelikle genel olarak gelinlik seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek elbette daha doğru bir seçim olacaktır. İşte genel anlamda dikkat etmeniz gerekenler;

Kısa gelinlik nasıl seçilmelidir?
Kısa gelinlik nasıl seçilmelidir?
  1. Gelinliğinizi alırken seçimlerinizi asla son aya bırakmamalısınız. Giyeceği gelinliğe önem veren gelin adayları için gelinlik seçimini son aya bırakmak oldukça riskli bir durumdur. Düğünlerin genelde yaz aylarında yapıldığını hepimiz biliyoruz. Bir de Ağustos ayı geliniyseniz emin olun son dakikacı olmak sizi çok zor bir sürece sürükleyecek demektir. Çünkü sezon içinde, mağazaların ve işlerin en yoğun olduğu dönemlerde büyük ihtimalle istedikleri gelinliği bulamayacakları gibi bulduklarını da hiç pazarlık yapma şansları olmadan en yüksek fiyattan almak zorunda kalacaklardır. Bu durumda elbette paniklemenize sebep olacaktır. O sebeple gelinliği son ay alma gibi bir hataya asla düşmeyin. Bu durum hem kısa gelinlikler hem de uzun gelinlikler için değişmez bir kuraldır.
  2. Tabi son aya kalmayacağım diye 9 10 ay varken gidip gelinlik almak yarın evlenecekmiş gibi aceleci davranmakta çok doğru bir davranış olmayacaktır. Çünkü genellikle bir heyecan içinde gelinlik modelleri araştırmaya başlanır fakat gün geçtikçe ilk baktığı, ilk beğendiği hatta ilk seferde hayran kaldığı gelinlik tipinin modası geçmeye başlar. Modası geçmese de devamlı evde gözünün önünde olduğu için gelin adayına eskimiş gibi gelebilir. Sonrasında ise haliyle heyecanın ve hayallerin yerini kafa karışıklığı almaya başlar.
Kısa gelinlik konusunda püf noktalar
Kısa gelinlik konusunda püf noktalar

Kısa gelinlik konusunda püf noktalar

  1. Gelinliğinizin seçiminden önce bilmeniz gereken ilk ayrıntı, fiziğiniz ve görünümünüz orantılı ise istediğiniz her türde gelinliği uzunda olsa kısa gelinlikler de olsa rahatlıkla giyebileceğinizdir.
  2. Göğüsleriniz ve beliniz orantılı ama basenleri geniş bir vücut yapısına sahipseniz düşük ve bel hizasından açılmakta olan kısa gelinlikler tamda sizlere göre olacaktır.
Kısa Gelinlik Modelleri
Kısa Gelinlik Modelleri
  1. Elma tipli yapıda bir vücudunuz varsa yani göğüsleriniz, beliniz ve kalçanız hemen hemen aynı ölçülere sahip ise gelinlik alırken baktığınız modellerde göğüs dekoltenizi ön plana çıkarmak oldukça yerinde ve doğru bir seçim olacaktır. Göğsünüzün birazcık altında ve belinizin biraz yukarısına takacağınız renkli bir kurdele sayesinde de belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Çok büyük kalçalara sahipseniz ise kalçanızı daha küçük gösterebilmek için gelinliğinizin etek kısmını A tipi diye bilinen yani geniş olarak açılacak şekilde seçmelisiniz.
Kısa gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası