Hurma diyeti ile bir haftada 5 kilo verin

Kilo vermek isterken diyet yapanların en çok düşündüğü nokta sağlıklı zayıflamaktır. Hurma diyeti ile alınan hurma ve yoğurt ile metabolizma hızlanır, ayrıca sağlımız açısından da yararlı bir besin olmuş olur.

Yaz ayları geldiğinde hemen herkes fit bir görüntüye kavuşmak ister. Her ne kadar çeşitli diyet listeleri ve spor programları bulunsa da sonuç almak zaman alır. Bu nedenle birçok insan şok diyet olarak da bilinen az sürede hızlı sonuç veren tek tip diyetlere başvurur. Aslında bu tarz beslenme programları sağlıksız kabul edilse de hurma diyeti bu durumun dışında kalır.

Hurma yoğurt diyeti son zamanların en çok yapılan ve ilgi gören diyetidir. Bu diyeti uygulayan bayanlar bir haftada 5 kilo verdiklerini söylüyorlar. Yaz mevsimin başladığı günlerde herkes ideal bir kiloya gelmek için diyet yapmayı istiyor. Popüler bir diyet olan hurma yoğurt diyeti uygulanması çok kolaydır.

Hurma diyeti nasıl yapılır

Hurma diyeti nasıl yapılır
Hurma diyeti nasıl yapılır

Gün boyu açlığa ve susuzluğa dayanmak kilolu insanlar için hiç de kolay bir süreç değildir. Bu nedenle hem motive olmak hem de kalıcı sonuçlar elde etmek isterler. Kısa sürede en iyi sonuca ulaşmak için hurma diyeti en doğru seçenektir. Bu diyeti diğer şok diyetlerden ayıran en önemli şeyse, içeriğinde çeşitli mineraller ve vitaminler bulunmasıdır. Böylece bu diyeti uygulayanlar gün içerisinde enerji kaybı yaşamayacağı için uygulamada sıkıntı çekmeyecektir.

En kısa sürede en etkili sonucu veren hurma diyetinin uygulanışı ise şöyle:

  • Her öğün en çok 7 adet hurma
  • Her öğün en çok bir kase yarım yağlı yoğurt
  • En az 3 litre su

Kesinlikle bu sayılanlar dışında bir besin tüketilmemelidir. Aksi taktirde uygulanan diyetten düzgün sonuç alınamaz.

Püf noktası

Hurma diyetinde, diyetin etkisini artırmak ve hurmaların kalorisini düşürmek için bu işlemi kesinlikle yapın.
Hurma diyetinde, diyetin etkisini artırmak ve hurmaların kalorisini düşürmek için bu işlemi kesinlikle yapın.

Hurma diyetine başlamadan önce bir ertesi gün yiyeceğiniz 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip bir tabakda suya koyun. Suda beklettiğimiz hurmaların ishal yapıcı laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, etkisi artıyor. Bu işlemi uyguladığımız hurmaların tok tutma özelliği birkaç katına çıkıyor.

Hurma diyeti her yaşa ve her kesime uygun bir diyettir. Şeker hastaları ve kalp rahatsızlığı olanların uygulamadan önce doktor kontrolünden geçmeleri ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hareket etmelilerdir. En iyi sonucu almak için günlük en fazla 21 hurma yenmeli ve bol bol su içilmelidir.

Hurma diyeti ile bir haftada 5 kilo verin
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası