Elma diyeti nasıl yapılır? Elma diyeti ile ödem atın!

Elma diyeti detoks tarifi ile kısa sürede kilo vereceğiniz, sağlıklı bir diyet nasıl yapılır? Elma diyeti ile hızlıca kilo verilir mi?

Elma diyeti isminden de anlaşıldığı gibi elmanın esas alınarak uygulandığı bir diyet programıdır. Özellikle kilo vermek için tercih edilen elma diyetinde, yeşil elma daha çok tercih edilmelidir. Elma diyetini uyguladığınız taktirde kısa sürede istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Bu diyet sayesinde 2 hafta içerisinde 10 kilo verebilirsiniz. Tabi ki de bu 10 kilo kişiden kişiye ve bünyeye göre farklılık göstermektedir. Bu diyette sabah güzel bir kahvaltı yapıp üzerine 2 su bardağı ılık su içiyoruz. Elma diyeti ve sabah yenen kahvaltı ile istediğiniz forma kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Elma diyetinin yanında yeşil çay tüketebilirsiniz.

Kahvaltı:

  • Bir adet katı yumurta
  • Üç adet zeytin
  • Bir dilim peynir
  • Salatalık, domates ve yeşillik
  • 1 – 2 dilim kadar kepek ekmeği
  • Az şekerli veya tamamen şekersiz çay

Kahvaltıdan 2 saat sonra yeşil elma yenmelidir. 2 saatin sonunda tekrar yeşil elma tüketilmelidir. Gün içerisinde toplamda 5 – 6 defa yeşil elma yenmesi gerekmektedir. Elmalar yeşil ve orta boy olmalıdır. Elma diyeti bu şekilde 2 hafta devam etmelidir. Gün içerisinde elmanın yanı sıra 2 bardak yeşil çay ve 2 litre su tüketilmelidir. Yeşil çay ve su tüketimi vücudun su alması için oldukça önemlidir. Bu nedenle tüketilmesi vücut için sağlıklıdır.

Elma diyeti sürekli uygulanabilir mi?

Elma diyeti ne kadar uygulanır?
Elma diyeti ne kadar uygulanır?

2 haftalık elma diyeti uygulamasında, ilk hafta tartının üzerine çıktığınızda kilo verdiğinizi göreceksiniz. Elma diyetinde midenizdeki asit durumuna göre elma türünü seçebilirsiniz. Eğer mide asidiniz yüksek ise tatlı, mide asidiniz düşük ise ekşi elma tüketebilirsiniz. Elma diyetinde elmanızı normal bir şekilde yemenin yanında rendeleyerek veya fırında pişirerekte tüketebilirsiniz. Elma diyetini 2 hafta uygulandıktan sonra bir müddet ara verilmeli ve ihtiyaca göre tekrar uygulanmalıdır.

Elma diyetini uygularken dikkat edilmesi gerekenler

Elma diyetinde yemeniz gereken elma türü yeşil elma olmalıdır. Yeşil elmanın tatlılığını mide asit durumunuza göre dengeleyebilirsiniz. Elma içerisinde pek çok mineral bulunmaktadır. Ancak elma diyetininde bir şok diyet olduğunu unutmamak gerekir. Bu şok diyet vücudunuzda bazı yan etkiler yaratabilir. Bu yan etkilerin en belirgini yetersiz beslenmekten kaynaklı enerji kaybının olması, yorgunluk ve halsizliğin oluşmasıdır. Bu gibi durumlarda günlük hayatın akışına yansıyacağı için bu diyet bırakılmalıdır. Bu sebeplerden dolayı kilo farkındalıkları oluşabilir. Elma diyeti ile 5 – 6 kilo arası kilo verimi görülebilir. Kimi kişilerde bu rakam 10’a kadar çıkabilirken, kimi kişilerde 2 de kalabilir.

Ayrıca sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz diğer diyet makalelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Elma diyeti nasıl yapılır? Elma diyeti ile ödem atın!
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası