Duşakabin cam temizliği nasıl yapılır? Duşakabin nasıl temizlenir?

Ev hanımlarının temizlik konusunda en büyük dertleri banyoda bulunan duşakabin cam temizliği yapmakdır. Malum çeşme sularının çok fazla kireçli olması, ev halkının her gün banyo yapması nedeniyle duşakabinin camlarının sürekli kireçlenmesine sebep olmaktadır. Birçok ev hanımı bu sorunu kökten çözmek için desenli şeffaf folyolarla kaplamaktadır. Gerçi bu yöntemde her zaman kesin bir çözüm yolu sunmuyor. Çünkü, camlara yapıştırılan bu folyolar bir süre sonra çıkabiliyor. Tertemiz pırıl parlayan duşakabin camları için ne yapmak gerekiyor? duşakabin cam temizliği nasıl yapılır? İşte bu makalemizde bu konudan muzdarip olan okuyucularımız için uygulaya bilecekleri bazı püf noktalarına değineceğiz.

Tertemiz duşakabin camları için neler yapılmalı!

Duşakabin camları nasıl temizlenir?

Duşakabin camları nasıl temizlenir?
Duşakabin camları nasıl temizlenir?

Sosyal medya bayanların sıklıkla gruplar kurduğu ve bilgi paylaşımlarında bulunduğu en etkili platformlardır. Özellikle facebook ve ınstagram üzerinde açılan temizlik sayfalarında en çok paylaşım yapılan konulardan birisi, çok fazla zaman ve emek harcamadan duşakabin camlarının nasıl temizleneceği sorularıdır. Bu sayfaları takip ederek kadınların kişisel tecrübelerinden istifade edebilirsiniz. Ya da şimdi sizlerle paylaşacak olduğumuz duşakabin camları nasıl temizlenir? Sorusu hakkında verecek olduğumuz yöntemi uygulaya bilirsiniz.

Duşakabin camlarını temiz tutmanın yolu nelerdir?

Tertemiz duş camları için yapmanız gereken şey duş aldıktan sonra camları ıslak bırakmamaktır. Islak kalan camlarda su kuruduktan sonra suda bulunan kireçler leke yapar. Her banyodan sonra duş camı silmekle uğraşmak yorucu ve zaman alan bir iştir. Sadece sizin her banyo sonrası camları silmeniz yeterli değildir. Bütün ev halkının bu konuya gereken önemi göstermesi gerekir. Tüm ev halkının buna uyması mümkün değildir. Uzun lafın kısası duşakabin camlarını temiz tutmanın yolu şudur;Marketlerde satılan banyo temizliği için üretilmiş kireç çözücü özelliği bulunan ürünler satılıyor. Bu ürünlerin sirkeli olarak formüle edilmişlerini tercih edin.  Banyo yapmadan önce almış olduğunuz bu ürünü duşakabinin camlarına sıkın ve beş on dakika bekledikten sonra duşunuzu alın. Siz duş alırken duşun suları duşa kabinin camlarını yıkayacaktır. Duş almadan önce camlara sıkmış olduğunuz kireç çözücülü ürün yıkanma esnasında camlara sıçrayan suyun içinde bulunan kirecin camlarda birikmesini önleyecektir. Banyonuzu yaptıktan sonra camlara bol tutun ki camlarda deterjan kalıntısı kalmasın. Her banyo öncesi bu işlemi uygulayın ve haftada bir kez bez kullanarak camları silin. Bu yöntemle duşakabin camlarında kireç oluşumunu engellersiniz ve her daim temiz bir duş camlarına sahip olursunuz.

Duşakabin cam temizliği için hangi ürünler tercih etmeliyiz!

Bu yöntem duş temizliğinin en pratik yöntemidir. Dezavantajı ise camlara sıktığınız ürün en fazla 10 gün sonra bitiyor. 10 günde bir bu ürünlerden aldığınızı varsayarsak ve piyasada satılan en ucuz ürünün 10 TL olduğunu varsayarsak aylık duşakabin cam temizliğinin maliyeti 30 TL’ bulmaktadır. Hem pırıl duş camları olsun istiyor hem de aylık 30 TL bütçe ayırmak istemiyorum diyenlerdenseniz, bu konuda yapılacak tek şey her banyodan sonra duşakabin camlarını temizlemek durumundasınız.

Duşakabin cam temizliği nasıl yapılır? Duşakabin nasıl temizlenir?
Bizi Takip Edin
Bu makaledeki tavsiye tıbbi tavsiye niteliğinde değildir, sadece bilgi amaçlıdır.Bu site yalnızca bilgi amaçlı içerik sağlamaktadır. Sağlanan bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Tıbbi bir endişe veya acil durumda lütfen sağlık uzmanınıza danışın.
Bu makalede ifade edilen görüşler, yazarın kişisel görüşleridir. Dahikadin.com, bu makaledeki herhangi bir bilginin doğruluğu, eksiksizliği, uygunluğu veya geçerliliğinden sorumlu değildir. Tüm bilgiler olduğu gibi sağlanır. Makalede yer alan bilgiler, gerçekler veya görüşler Dahikadin.com'un görüşlerini yansıtmaz ve Dahikadin.com bunun için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

Yorum Yapın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. TamamDevamı

Gizlilik Politikası